W dniu 18 maja 2011 roku odbło się spotkanie społeczności uczniowskiej z dietetykiem Panią Adrianną Jankowską dyplomowanym dietetykiem. Poruszane były istotne dla mlodzieży sprawy związane z dietą, prawidłowym odżywianiem oraz tak ważną dla naszego zdrowia, aktywnością fizyczną.
Dnia 12 maja 2011 r. odbył się ostatni w tym roku szkolnym apel organizacyjny z Panią Dyrektor Teresą Marud. Na spotkaniu przypomniano o wielu bardzo ważych sprawach, związanych z uczniami naszej szkoły. Oczywiście nie obyło się bez tych przyjemnych spraw. Otóż uczniowie klasy I "c" zajęli II miejsce w zawodach piłki nożnej i za to serdecznie im gratulujemy .
Apel z okazji Trzeciego Maja przygotowała wraz z uczniami Pani Małgorzata Andrałojć
~Ogólna informacja~
Święto Narodowe Trzeciego Maja – polskie święto państwowe obchodzone 3 maja, ustanowione w 1919 oraz ponownie w 1990, w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów.
~Znaczenie daty~
3 maja 1791 uchwalono pierwszą konstytucję w nowożytnej Europie, a drugą po amerykańskiej na świecie. Wyprzedziła trzecią na świecie konstytucję francuską. Konstytucja ta została uchwalona przez Sejm Wielki, który został zwołany w październiku 1788.
Sala Senatorska na Zamku Królewskim w Warszawie, miejsce uchwalenia konstytucji 3 maja
~Dzieje obchodów~
Nowe aktualności w dziale Imprezy szkolne i pozaszkolne oraz Konkursy.
Dodatkowo została otwarta nowa kategoria na stronie naszej szkoły: Doradztwo zawodowe. Zapraszamy tam głównie klasy III.
Zapraszamy!
W ramach prac społeczno – użytecznych klasa 2b w towarzystwie Pani Dyrektor Teresy Marud i swojej wychowawczyni, a także osób z obsługi, zajęła się dziś sprzątaniem terenów przyszkolnych.Więcej na ten temat w dziale Z życia szkoły/Aktualności
Dnia 28.03.2011 r. (czwartek) zgodnie z tradycją naszej szkoły, odbył się apel z okazji Dnia Ziemi. Jak co roku, został przygotowany idealny spektakl, w którym uczniowie naszej szkoły, zostali uświadomieni, jakie ryzyko niesie zanieczyszczanie Ziemi. Zdjęcia z apelu już wkrótce w galerii szkolnej.
Dnia 20.04.2011 r. w naszej szkole odbył sie apel wielkanocny z udziałem klas pierwszych. Pomysłodawczyni Pani Wiesława Wiśniewska po mistrzowsku, wprowadziła nas w nastrój zadumy i refleksji. Nie brakowało też momentów humorystycznych nawiązujących do tradycji świątecznych.
21.04.2011 r. - 26.04.2011 r. - wiosenna przerwa świąteczna
Życzymy wszystkim udanego wypoczynku
Wielkanoc, Pascha, Niedziela Wielkanocna, Zmartwychwstanie Pańskie — najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskieupamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Poprzedzający ją tydzień, stanowiący okres wspominania najważniejszych dla wiary chrześcijańskiej wydarzeń, nazywany jest Wielkim Tygodniem. Ostatnie trzy doby tego tygodnia: Wielki Czwartek (wieczór), Wielki Piątek, Wielka Sobota i Niedziela Zmartwychwstania znane są jako Triduum Paschalne (Triduum Paschale). W chrześcijaństwie wprawdzie każda niedziela jest pamiątką zmartwychwstania Chrystusa, ale Niedziela Zmartwychwstania jest z nich najbardziej uroczysta.
Podczas soboru nicejskiego w 325 roku ustalono, że będzie się ją obchodzić w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca. Ta skomplikowana zasada jest w istocie przełożeniem na solarny w swej naturze kalendarz juliański konkretnej daty 14 nisan z religijnego kalendarza hebrajskiego, który jest kalendarzem lunarno-solarnym. Data 14 nisan wyznacza w kalendarzu hebrajskim początek święta Paschy, wokół którego działy się wydarzenia zbawcze. Wielkanoc jest więc świętem ruchomym: może wypaść najwcześniej 22 marca, zaś najpóźniej 25 kwietnia. Z datą Wielkanocy powiązany jest termin większości ruchomych świąt ogólnochrześcijańskich i katolickich, m.in.:Środa Popielcowa, Wielki Post, Triduum Paschalne, Wniebowstąpienie Pańskie, Zesłanie Ducha Świętego, Boże Ciało i inne. Po wprowadzeniu kalendarza gregoriańskiego znów pojawiły się odmienności: w prawosławiu Wielkanoc obchodzi się bowiem zgodnie z kalendarzem juliańskim.
Wesołych Świąt!
Promocja szkoły
Współcześnie nasilona konkurencja nie ominęła także szkół. Decyzja o wyborze szkoły podstawowej, gimnazjum czy też średniej nie koniecznie podyktowana jest miejscem zamieszkania, dlatego też szkoła musi kształtować swój wizerunek, tak aby stała się dla ucznia atrakcyjnym i godnym zainteresowania miejscem jego przyszłej edukacji.
Kształtowanie wizerunku szkoły nie jest rzeczą nową w Gimnazjum Gminy Stargard Szczeciński, gdzie od momentu powstania podejmowane były różnorodne działania mające na celu nawiązanie bliskich relacji ze środowiskiem lokalnym, jako szansy na utrzymanie i ewentualne powiększenie liczby uczniów. Działania te miały i mają na celu nadanie indywidualnego i niepowtarzalnego charakteru szkoły.
Baza materialna jest istotnym elementem w procesie podejmowania decyzji przez uczniów, nasza szkoła oferuje wyjątkowe zaplecze sportowe (pełnowymiarowa sala gimnastyczna, siłownia, kompleks boisk) oraz ciekawy teren zielony wokół budynku.
O jakości edukacji w naszej szkole świadczą osiągane przez uczniów naszej szkoły wyniki
w konkursach przedmiotowych, ilość uczniów dostających się do szkół, które wybrali i osiągane przez nich wyniki w późniejszej edukacji.
Umiejętnie nawiązujemy kontakty ze środowiskiem lokalnym, dbamy o utrzymanie stałego kontaktu z organami administracji terenowej ( wójt, radni ), a także z miejscową ludnością (imprezy okolicznościowe, rada rodziców, rodzice uczniów ).
Działania promujące nasze gimnazjum w bieżącym roku szkolnym polegały na:
●wywieszeniu na zewnątrz szkoły. zakupionego baneru informacyjnego,
●udziale w targach edukacyjnych organizowanych w Gimnazjum Nr 4, w dniu 18.03.2011r.
●przygotowaniu folderu i prezentacji reklamowej szkoły.
●organizacji Dni Otwartych Szkoły dla uczniów szkół podstawowych w dniach 6-8.04.2011r.
●redagowaniu strony internetowej szkoły, zawierającej aktualne wiadomości dotyczące funkcjonowania szkoły.
●aktywnym udziale uczniów w konkursach, olimpiadach, zawodach sportowych, szkolnych, międzyszkolnych, powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich.
●organizowaniu imprez kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych, (apele, akademie, zawody, spotkania rekreacyjne).
●organizowaniu Dni otwartych dla rodziców aktualnych i przyszłych uczniów – każdy ostatni wtorek miesiąca.
●współpracy z lokalnymi mediami (materiały z imprez szkolnych, reportaże).
●współpracy z organizacjami takimi jak Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, SANEPID, Starostwo Powiatowe, SNZ Medycyny Szkolnej, Powiatowa Komenda Policji, w ramach promocji zdrowia i zdrowego stylu życia, przeciwdziałania patologiom i uzależnieniom wśród młodzieży.
●udziale w różnorodnych akcjach społecznych. (Ryby mają głos).
8 marca 2011 roku mieliśmy przyjemność promować naszą szkołę podczas III Spotkań z edukacją.
Więcej w zakładce <Promocja>
W dniach od 07 – 08.04.2011 gościliśmy w naszym gimnazjum uczniów klas szóstych, szkół podstawowych. Uczniowie wraz z opiekunami zostali serdecznie powitani przez dyrektora szkoły – panią Teresę Marud. Młodzi goście obejrzeli w pracowni informatycznej prezentację multimedialną oraz film promujący naszą szkołę. Pani dyrektor udzieliła wyczerpujących informacji na temat naszego gimnazjum. W dalszej części spotkania uczniowie mogli zwiedzić szkołę oraz zapoznać się z jej ofertą, co ułatwia wybór przyszłej szkoły. W celu zaprezentowania oferty edukacyjnej i równocześnie zachęcenia do skorzystania z niej Gimnazjum Gminy Stargard od kilku już lat organizuje dzień otwarty.
W dniu 8 kwietnia br. odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród dla uczniów gimnazjów biorących udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez I LO w Stargardzie. W konkursach tych brali udział uczniowie 13 gimnazjów, ucziowie naszej szkoły zajęli trzecie miejsce w konkursie fizycznym – opiekun Pani Monika Berent. Gratulujemy serdecznie.
-Arkusze egzaminacyjne wraz z odpowiedziami-
część humanistyczna:
arkusz: http://www.cke.edu.pl/images/stories/0001_Gimnazja_2011/hum/gh-1-112.pdf
odpowiedzi: http://edukacja.gazeta.pl/edukacja/1,101865,9416650,Egzamin_gimnazjalny_2011__czesc_humanistyczna__przykladowe.html
część matematyczno-przyrodnicza:
arkusz: http://edukacja.gazeta.pl/edukacja/1,101865,9425275,Egzamin_gimnazjalny_2011__czesc_matematyczno_przyrodnicza_.html
odpowiedzi: http://edukacja.gazeta.pl/edukacja/1,101865,9425305,Egzamin_gimnazjalny_2011__czesc_matematyczno_przyrodnicza_.html?as=2&startsz=x
część językowa:
arkusz:
*język angielski: http://edukacja.gazeta.pl/edukacja/1,101865,9433251,Egzamin_gimnazjalny_2011__jezyk_angielski__oficjalne.html
*język niemiecki: http://edukacja.gazeta.pl/edukacja/1,101865,9433785,Egzamin_gimnazjalny_2011__jezyk_niemiecki__oficjalne.html
odpowiedzi:
*język angielski: http://edukacja.gazeta.pl/edukacja/1,101865,9432700,Egzamin_gimnazjalny_2011__jezyk_angielski__przykladowe.html
*język niemiecki: http://edukacja.gazeta.pl/edukacja/1,101865,9433835,Egzamin_gimnazjalny_2011__jezyk_niemiecki__transkrypcje.html
~EGZAMIN GIMNAZJALNY 2011~
Egzaminy zostaną przeprowadzone w następujących dniach:
*12.04.2011 r. (wtorek) - egzamin gimnazjalny z części humanistycznej
*13.04.2011 r. (środa) - egzamin gimnazjalny z części matematyczno-przyrodniczej
*14.04.2011 r. (czwartek) - egzamin gimnazjalny z części językowej
godz. 9.00
____________________________
- Przydatne strony internetowe, które ułatwią Ci powtórkę do egzaminu gimazjalnego-
1. http://kursy.multiwiedza.pl/mw-zasoby/tresc/edu/testy%20gimnazjalne%202011/index.htm
Testy interaktywne: matematyczno-przyrodnicze, humanistyczne, z angielskiego i niemieckiego
Matematyka, fizyka, chemia, język polski, język angielski, geografia itp., czyli opracowania tematów.
Tablice wzorów fizycznych.
Matematyka w pigułce.
____________________________
- Poprzednie arkusze egzaminacyjne -
Wszystkie arkusze egzaminacyjne wraz z odpowiedziami z poprzednich lat znajdziesz na stronie http://edukacja.gazeta.pl/edukacja/0,101859.html
POWODZENIA!!!
**Arkusze egzaminacyjne z odpowiedziami zostaną podane po zakończeniu danej części egzaminu.
W naszej szkole odbyła się debata ekologiczna pod hasłem „ Jak oszczędzać wodę” . Tylko 1% wody na świecie to woda nadająca się do picia.
Uczniowie wraz z panią Sylwią Ogorzałek wypracowali szereg metod i sposobów na oszczędzanie wody w naszych gospodarstwach domowych. Ponadto wykonali plakaty mające na celu zachęcenie wszystkich ludzi do oszczędzania wody. Obok pokoju nauczycielskiego znajduje się gazetka na ten temat, zachęcamy do jej oglądania i czytania.
Więcej informacji znajdziesz na stronie www.klubgaja.pl
-Rekolekcje Wielkopostne-
28 marzec 2011 r. (poniedziałek)
29 marzec 2011 r. (wtorek)
30 marzec 2011 r. (środa)
w Parafii Chrystusa Króla Wszechświata
godz. 11.00
*Godziny przywozów i odwozów zostaną podane przez wychowawców
Dnia 21 marca 2011 r. tj. poniedziałek o godzinie 15.30 odbędą się zebrania z rodzicami. Serdecznie zapraszamy!
Lp. |
Nazwisko i imię |
Klasa |
Sala |
1. |
Rynkiewicz Barbara |
1a |
101 |
2. |
Jaszczyk Iwona |
1b |
104 |
3. |
Jankowska Wiesława |
1c |
102 |
4. |
Wiśniewska Wiesława |
1d |
108 |
5. |
Czuryło Kamila |
1e |
208 |
6. |
Jurkiewicz Grażyna |
2a |
203 |
7. |
Marud Monika-Wójcikowska |
2b |
06 |
8. |
Byczyk Katarzyna |
2c |
03 |
9. |
Ogorzałek Sylwia |
2d |
205 |
10. |
Walczak Anna |
3a |
206 |
11. |
Berent Monika |
3b |
210 |
12. |
Pawlik Krystyna |
3c |
01 |
13. |
Moral Beata |
3d |
201 |
14. |
Kwiecińska Iwona |
3e |
05 |
Dnia 21.03.2011r. o godz. 15.00 w czytelni szkolnej
odbędzie się spotkanie Rady Rodziców.
* W tym samym dniu nie przyjeżdżamy do szkoły z powodu dodatkowego dnia wolnego (Pierwszy Dzień Wiosny).
Dnia 18 marca 2011 roku, od godziny 9.00 do 14.00 odbędą się w Zespole Szkół nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Stargardzie Szczecińskim, dni otwarte szkoły dla klas III gimnazjum.
Dnia 11 lutego 2011 roku Pani mgr Sylwia Ogorzałek przeprowadziła w klasie I c, otwartą lekcję chemii na temat: Powtórzenie wiadomości z działu Substancje chemiczne i ich przemiany.
Więcej w dziale < Imprezy szkolne i pozaszkolne>