PROJEKT EDUKACYJNY 2013/2014

PREZENTACJA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH

Dnia 1 kwietnia w Gimnazjum Gminy Stargard uczniowie klas II zaprezentowali swoje projekty edukacyjne. To wcale nie żart primaaprylisowy.....

Sprawozdanie z realizacji projektu edukacyjnego klasy II d

Autorytet czy idol ?
Kogo ze znanych, lubianych wybierają gimnazjaliści?

Nauczyciel prowadzący Wiesława Wiśniewska

Nauczyciel wspierający Krzysztof Sucharzewski

Uczniowie klasy II d przystąpili do realizacji projektu 15.12.2013 roku. Klasę podzielono na dwa zespoły:

Zespół uczniowski nr 1-   lider: Kiwior Agata

Członkowie: Bartnikowska Agata, Bratos Kamila, Harasimowicz Martyna, Leszkiewicz Marcin, Rębeliński Mateusz, Rojek Jan, Wożniak Paweł.

DSC06987.JPG

Zespół uczniowski nr 2-   lider: Jabłonowski Maciej

Członkowie: Dobrudzki Dawid, Gibalski Robert, Jagiełka Cezary, Kądziela Arkadiusz, Staszyński Damian, Tecław Grzegorz, Walczak Paweł.

DSC08335.JPG

Uczniowie I grupy przygotowali tablice z propozycjami osób mogących być idolami i autorytetem dla rodziców naszych uczniów. Podczas zebrania, grupa ta przeprowadziła sondę wśród rodziców. Tablica z wynikami była wyeksponowana na korytarzu szkolnym. Społeczność  uczniowska mogła się zapoznać z jej wynikami. Zespół przeprowadził sondę wśród mieszkańców Stargardu pod pomnikiem Jana Pawła II na temat dzisiejszych autorytetów.

DSC07043.JPG

Grupa II w czasie przerw, przeprowadziła wśród uczniów sondę na temat „Mój idol”. Opracowała ankietę dla uczniów klas I i III, po jej przeprowadzeniu sporządziła diagramy kołowe, prezentujące wyniki i spostrzeżenia.

DSC07127.JPG

Realizacja zadań  całej klasy została zarejestrowana na CD i wykonano zdjęcia, które wykorzystano przy realizacji prezentacji multimedialnej klasy, zaprezentowanej wśród społeczności szkolnej.

Aby wzbogacić nasze doświadczenia związane z tematem projektu zaplanowaliśmy wyjście na film „Mój biegun”. Dyskutowaliśmy o postaci Janka Meli, która nas zauroczyła swoja determinacją. Zorganizowaliśmy również debatę  „Czy subkultury mogą zostać naszym autorytetem”. Wydaje się nam, że  znakomicie wywiązaliśmy się z wszystkich powierzonych zadań. Wspaniale przygotowaliśmy swoje stanowisko na prezentację efektów przeprowadzonych badań. Kolorystyka wystroju stoiska była bardzo spójna z materiałami przez nas opracowanymi. Na zalaminowanych kartkach widniały wydrukowane argumenty popierające wybór autorytetu, idola każdego z uczestników projektu. Przygotowalismy również tablicę poświęconą Janowi Pawłowi II i Matce Teresie z Kalkuty.

Dużo wrażeń wynieśliśmy po zaprezentowaniu naszego projektu wśród społeczności szkolnej. Postanowiliśmy zaprezentować się w strojach różnych subkultur, toteż przebraliśmy się za rastafarian, kiboli, hiphopowców, emo itp. Z wielką tremą odegraliśmy scenki teatralne związane z tematyką Autorytet czy idol? Sprostaliśmy zadaniu wyśmienicie. Potrafiliśmy rozśmieszyć publiczność, jak również wywołać chwilę zadumy nad poezją Jana Pawła II - największego autorytetu wśród nastolatków

Projekt przyniósł mnóstwo wyzwań, do których nieraz podchodziliśmy z niechęcią, ale opracowując poszczególne jego etapy zauważaliśmy jak zmienia się nasza współpraca, ile satysfakcji dają wyniki ankiet, sond, ale przede wszystkim wspólne pełne kreatywnych pomysłów spotkania naszej klasy.

Dziękujemy za pomoc naszym nauczycielom, którzy nas zawsze wspierali, Pani Wiesławie Wiśniewskiej i Krzysztofowi Sucharzewskiemu - uczniowie klasy II d.