Ozdoby na choinkę wykonali uczniowie z klas I-II na lekcji zajęć technicznych
„To możliwość spełniania marzeń sprawia,
że życie jest tak fascynujące.”
Paulo Coelho
Noc Naukowców 2016 w Gimnazjum Gminy Stargard
- i znów nam się udało!
Po raz kolejny GGS wyszło naprzeciw oczekiwaniom swoich uczniów oraz młodzieży ze szkół podstawowych naszej gminy. Zorganizowane z wielkim rozmachem, polotem i w zgodzie z zasadą – „wszystkie ręce na pokład” przedsięwzięcie, jakim była Noc Naukowców okazało się kolejny sukcesem Gimnazjum Gminy Stargard.
Przygotowania do imprezy trwały już od dawna. Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz rodzice z uczniami przedstawili wiele ciekawych pomysłów, które stały się kośćcem uroczystości. Przybyła młodzież miała szansę zetknąć się z niepowtarzalnymi atrakcjami, do których należały m.in.:
Poranek rozpoczął się od sprzątania sali gimnastycznej i przygotowania pysznego śniadania, ponieważ pełna wrażeń młodzież zrobiła się głodna Na stole znalazły się przygotowane przez panie nauczycielki: pyszne i zdrowe kanapki, warzywa i owoce, gorące kiełbaski, a także wiele smacznych wypieków. Po sytym posiłku goście zajęli się przygotowaniem papierowych i kartonowych robotów, które – gdy już okazały się gotowe – wyglądały, jakby uzdolniony konstruktor tchnął w nie życie
Ponadto, nastolatkowie mieli okazję sami przez chwilę zamienić się w prawdziwych naukowców, ponieważ podczas zabaw edukacyjnych przywdziali maski przedstawiające rozmaitych uczonych. Niektórzy z uczniów stali się więc na chwilę Albertem Einsteinem, drudzy Mikołajem Kopernikiem, pozostali Marią Skłodowską – Curie i innymi.
Noc Naukowców okazała się kolejnych autorskim pomysłem Gimnazjum Gminy Stargard, który stał się strzałem w dziesiątkę. Młodzież bawiła się pięknie, wykazując niespożytą energię zarówno w tańcu, jak i podczas zabaw edukacyjnych. Niektórzy z miłych gości nie spali przez całą noc, gdyż było im szkoda każdej mijającej chwili spędzonej w gronie znajomych i przyjaciół.
Warto dodać, iż naukowa aura przedsięwzięcia została wzmocniona przez estetyczną i niezwykle interesującą gazetkę tematyczną „Naukowcy XX wieku”, przygotowaną przez p. Elżbietę Semczak - Kaczmarek oraz p. Iwonę Kwiecińską – nasze pełne entuzjazmu i wielu twórczych pomysłów specjalistki od dekoracji.
Na korytarzach GGS można było również podziwiać prace naszego ucznia Adama Masłowskiego, który jak mało kto, charakteryzując się iście artystycznym pietyzmem - oddaje piękno detali, malując różnego typu pojazdy mechaniczne.
Podsumowując – Noc Naukowców 2016 w Gimnazjum Gminy Stargard uważamy za udaną i już teraz zapraszamy wszystkich na kolejną w przyszłym roku szkolnym
Oby dopisała nam znów piękna pogoda i wysokie morale, tak wśród uczniów, jak i nauczycieli.
MW
Loża Vipów
WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM KLIK
==========================================================================
=========================================================================================
================================================================================
W dniu 09.03.2016 na boisku szkolnym naszego gimnazjum obyły się kolejne zajęcia Kursu Przygotowawczego do egzaminu na Kartę Wędkarską organizowane przez Koło nr 45 w Stargardzie. Przy jakże sprzyjającej pogodzie instruktorzy, którzy o wędkarstwie potrafią opowiadać godzinami, prezentowali sprzęt wędkarski do różnych metod połowu. Można było zadawać pytania wszelakiej maści dotyczące doboru sprzętu, metod i zastosowań z czego uczestnicy kursu chętnie korzystali.
Wśród prezentowanego sprzętu młodzież mogła zapoznać się z cechami nie tylko wędzisk ale i całych zestawów do wędkowania. Pośród sprzętu można było dowiedzieć się wiele o charakterystyce m.in. stanowiska karpiowego, czy też wyczynowego stanowiska spławikowego. Można było wziąć do ręki i dokładnie obejrzeć zestawy spinningowe ukierunkowane na konkretne połowy np. spinning trociowy, spinning lekki okoniowy z bocznym trokiem, spinning do połowu szczupaków, uzbrojone wędziska morskie, sprzęt do wędkarstwa podlodowego oraz sprzęt do metod gruntowych i spławikowych. Poza wędziskami były oczywiście wszelkiej maści przynęty a nawet można było poćwiczyć zakładanie robaka na haczyk. Ponadto uczestniczy kursu zaznajamiali się z zasadami wędkarstwa rzutowego to tzw. casting sportowy oraz ze sprzętem jakim dysponuje Społeczna Straż Rybacka. Strażnicy również odpowiadali na pytania i prezentowali m.in. samochód, łódź z silnikiem, fotopułapki, noktowizory, lornetki, kamery. Wszyscy instruktorzy byli do dyspozycji uczestników, i odpowiadali na wiele pytań zadawanych przez młodych adeptów wędkarstwa. Młodzież wzięła również udział w konkursie rzutowym oraz konkursie znajomości sprzętu, podczas których zwycięzcy otrzymali drobne upominki.
Zdjęcia z kursu do obejrzenia na stronie Koła w galerii zdjęć lub bezpośrednio pod linkiem: http://1drv.ms/1LcVGsi
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pierwszego dnia tj. 22.02.2016 (poniedziałek), po naukach rekolekcyjnych, młodzież została zaproszona przez nauczycieli wychowania fizycznego na salę gimnastyczną.
Drugiego dnia 23.02.2016 (wtorek), po naukach rekolekcyjnych, młodzież miała możliwość obejrzenia w świetlicy szkolnej oraz sali 01 - filmów o tematyce religijnej. Projekcję przygotowały nauczycielki religii.
Trzeciego dnia tj. 24.02.2016 (środa), po naukach rekolekcyjnych, młodzież została zaproszona przez nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych do wspólnej zabawy z delikatną nutką rywalizacji.
Na początku uczniowie mogli obejrzeć pokaz kilku widowiskowych doświadczeń na które brakuje „przestrzeni” w czasie zwyczajnych lekcji. Był biały dym i żółta, „namnażająca się” piana. Przepis na doświadczenie ściśle strzeżony.
W dalszej części uczniowie w poszczególnych grupach podjęli wyzwania rzucone przez nauczycieli. Było sporo zabawy z zabezpieczaniem jajek, aby mogły delikatnie wylądować z wysokości jednego metra, przekładaniem zapałek, aby zgadzał się wynik, rysowaniem liczbami i sadzeniem drzew owocowych w rzędach.
Na koniec parę zręcznych rzutów do kosza. W tej konkurencji bezkonkurencyjna okazała się Nikola z 2a.
Wszystkim aktywnym uczniom dziękujemy za udział w zajęciach, a nauczycielom za zaangażowanie.
Podziękowania dla pani Lidii Halczuk, Jaszczyk Iwony, Berent Moniki, Gajek Jolanty i innych.
Kamila Gładysz
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
W dniu 02.03.2016r Koło PZW nr 45 rozpoczęło kurs na Kartę Wędkarską dla uczniów naszej szkoły. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów szkolenia młodzieży wędkarskiej oraz strażników Społecznej Straży Rybackiej powiatu stargardzkiego i potrwają do dnia 21.03.2016.
W zajęciach uczestniczyło 21 młodych pasjonatów i pasjonatek, którzy pragną poszerzyć swe horyzonty o wiedzę z zakresu ochrony środowiska, ustawy o rybactwie śródlądowym, regulaminu amatorskiego połowu ryb i etyki wędkarskiej.
Kolejne zajęcia już za tydzień. Tym razem będzie pokaz sprzętu do połowu ryb różnymi technikami, dobór sprzętu i spotkanie ze strażnikami Społecznej Straży Rybackiej.
=======================================
========================================
W dniach 30.09 - 02.10.2015 odbyła się wycieczka uczniów klas Ia, Ib, II a, IIc do Ustronia Morskiego.
Każdy dzień wypełniony był atrakcjami - nie mieliśmy czasu się nudzić!
Pierwszego dnia byliśmy nad Jeziorem Turkusowym, pogoda była przepiękna, więc zdjęcia wyszły super. Wspięliśmy się na wzniesienie Zielonka – przewodnikami byli nasi uczniowie Karolina i Patryk.
Następnie pojechaliśmy do Międzyzdrojów, a tam wzięliśmy udział we ,,wspaniałym” seansie w Planetarium.
Po aktywnie spędzonym dniu dotarliśmy do ośrodka wczasowego ,,Korab” w Ustroniu Morskim, byliśmy zachwyceni standardem pokoi i zagospodarowaniem przyległego terenu. Dzień zakończyliśmy wesoło ( dzięki Kamilowi) piekąc kiełbaski i ciesząc się swoim towarzystwem
Kolejnego dnia byliśmy w Kołobrzegu – najfajniejsze było zwiedzanie okrętów wojennych, podziwialiśmy widok z Latarni Morskiej i odwiedziliśmy Muzeum Minerałów.
Wieczorem kolejna atrakcja – 2,5 godziny w Aquaparku
Planowaliśmy dyskotekę, ale zabrakło nam siły i poszliśmy spać wcześniej niż spodziewały się nasze Panie
Ostatniego dnia zwiedzaliśmy Trzęsacz, odwiedziliśmy żubry w Wolińskim Parku Narodowym i przymierzaliśmy dłonie na Alei Gwiazd w Międzyzdrojach.
Przed wyjazdem zjedliśmy wspólny posiłek i ruszyliśmy w drogę powrotną.
Wycieczka była zdecydowanie za krótka. Już czekamy na następną
Opiekunowie: I. Jaszczyk, W. Niewiadomska
=============================================================
29 października wraz z uczennicami z klasy 3a, Olą Widerowską i Kingą Kulą, w ramach akcji „Gimnazjaliści czytają maluchom” gościłyśmy w grupie 0 (pszczółki) w Szkole Podstawowej nr 2 w Stargardzie. Maluchy przywitały nas z wielką radością, a już za chwilę z zapartym tchem słuchały czytanych przez Olę i Kingę bajek („Śnieżka”, „Jaś i Małgosia”). Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia, a uczniowie przedszkola otrzymali od nas słodkie upominki.
Ale na tym nie koniec! Nasza wizyta tak spodobała się dzieciom i ich wychowawczyni pani Agnieszce Ziernik, że zostaliśmy zaproszeni ponownie.
Kamila Gładysz
=================================================================================
Dnia 26.09.2015 r odbyła się wycieczka terenowa w ramach XV Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki.
Tego dnia, niezłomna młodzież naszego gimnazjum musiała stawić się o 6.30 na dworcu PKP w Stargardzie Szczecińskim. Po przejeździe pociągiem, wyruszyliśmy ze Szczecina na wyprawę.
Pierwszym miejscem obserwacji był klif Gosań nad Bałtykiem. W tym miejscu wysłuchaliśmy ciekawych informacji na temat pasa nadmorskiego od przewodników i obserwowaliśmy horyzont przez profesjonalny sprzęt. Naszym gimnazjalistom nie uszły uwadze stare bunkry i elementy punktu obserwacyjnego.
Następnie udaliśmy się do Wolińskiego Parku Narodowego.
Wysłuchaliśmy ciekawej historii dotyczącej polskich żubrów, obserwowaliśmy te piękne zwierzęta w całej okazałości. Nasze zainteresowanie wzbudziły też: jeleń Maciej, dziki, bieliki oraz sarny.
Następnym interesującym miejscem byłypunkt widokowy na Wzgórzu Zielonka, który jest jedynym miejscem w Polsce skąd jednocześnie widać Wsteczną Deltę rzeki Świny, Zalew Szczeciński, wody Jeziora Wicko Wielkie oraz Morze Bałtyckie.
Na końcu podziwialiśmy widoki nad Jeziorem Turkusowym, gdzie jeszcze w czasach niemieckich znajdowało się wyrobisko kopalni kredy.
Wyprawa zakończyła się ogniskiem z kiełbaskami oraz konkursem wiedzy o Parku Wolińskim.
Dziękujemy młodzieży za wspaniałe chwile, zaangażowanie oraz miłą atmosferę.
Opiekunowie wycieczki:
mgr Monika Berent
mgr Sylwia Ogorzałek
Integracja zespołu w klasie 1 b - ognisko integracyjne
Oto ja – poznajmy się! Integracja zespołu w klasie 1c
Dnia 17 września 2015 roku w klasie 1c przeżyliśmy wyjątkową lekcję zapoznawczo – integracyjną, która na długo zagości w naszej pamięci. Nasza wychowawczyni Pani Kamila Gładysz przygotowała rozmaite interesujące zabawy, które wpłynęły na wytworzenie przyjaznej atmosfery i zmobilizowały uczniów do dokonania autoprezentacji, jak również wsłuchania się w opowieści koleżanek i kolegów. Na początek stworzyliśmy własne wizytówki, które dały początek powstaniu „iskierki”, kiedy to podchodziliśmy do innych uczniów i przekazywaliśmy sobie życzliwe uściski dłoni. Kolejną z zabaw integracyjnych było anonimowe stworzenie autoportretu zatytułowanego „Ja – człowiek”. Zaprezentowaliśmy tam swój wygląd, zainteresowania, marzenia, lęki, a także cechy charakteru. W dalszej kolejności nasza Pani wychowawczyni odczytała cechy z autoportretów, a reszta klasy musiała odgadnąć, kogo z nas dotyczą. Na koniec usiedliśmy razem Panią w kółku i dokańczaliśmy różne zdania (np. Najbardziej lubię…, Męczy mnie…, Marzę o…), co również pozwoliło na wskazanie naszych głównych cech, pragnień i obaw, a także identyfikację podobnych preferencji wśród członków całej klasy 1c. Jesteśmy bardzo wdzięczni naszej Pani – Kamili Gładysz – za przygotowanie tak ciekawej lekcji wychowawczej. W naszym zespole klasowym czujemy się miło i bezpiecznie. Dostrzegamy, że nasze potrzeby i pragnienia są zauważone, ponadto mamy prawo i ogromną chęć do bycia asertywnym poprzez wyrażanie własnego zdania i poznawania opinii innych. Szkolimy tak niezbędną w gimnazjum umiejętność autoprezentacji, a każdego kolejnego dnia w szkole integrujemy się, tworząc zgrany zespół klasowy. Wkrótce przed nami wielka uroczystość – Pasowanie uczniów klas pierwszych połączone z podniosłym aktem ślubowania. Do tej ambitnej roli również postaramy się przygotować najlepiej, jak potrafimy. Wiemy, że niewątpliwie będziemy mogli liczyć na pomocą dłoń wyciągniętą przez naszą Panią wychowawczynię, która zawsze jest przy nas
Uczniowie klasy 1c
W Gimnazjum Gminy Stargard w nocy z piątku na sobotę 12 i 13 czerwca br. odbyła się fantastyczna impreza integracyjno - profilaktyczna dla uczniów Gimnazjum Gminy Stargard i uczniów klas VI Szkół Podstawowych Gminy Stargard.
Impreza rozpoczęła się o godz. 17.00 w piątek i trwała do godz. 12.00 w sobotę. Młodzi ludzie przybyli do bram szkoły w pełnym rynsztunku (z materacami, śpiworami, plecakami) punktualnie o godz. 17.00. Spotkanie rozpoczęliśmy od rozpalenia ogniska i pieczenia pysznych kiełbasek. Wspólna konsumpcja odbywała się w radosnej atmosferze i była doskonałą okazją do zapoznania się i nawiązania bliższych relacji między uczestnikami.
Kolejnym etapem imprezy był grupowy taniec ,,Belgijka”. Młodzież, która wcześniej nigdy nie tańczyła tego układu miała możliwość nauczenia się kroków i aktywnego uczestnictwa w zabawie dzięki „ekspresowemu kursowi tańca” prowadzonego przez uczniów ze szkoły podstawowej w Strachocinie.
Zmęczeni tańcem uczestnicy zabawy mogli zregenerować swoje siły korzystając z oferty „Kawiarenki”, która serwowała między innymi różnorodne ciasta upieczone przez rodziców naszej szkoły, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.
Gdy zapadł lekki zmrok na sali gimnastycznej rozpoczęła się dyskoteka, na którą uczniowie czekali z utęsknieniem. Najnowsze hity plus doskonałe humory sprzyjały wspaniałej radosnej zabawie. Dzięki fenomenalnej atmosferze nikt się nie krepował i nie stał pod przysłowiową ścianą. Taniec zjednoczył uczniów i nauczycieli, którzy razem bawili się do godziny 24.00.
Gdy wybiła północ rozpoczęła się ,,Noc filmowa”. Na specjalnie przygotowanym profesjonalnym ekranie, który gwarantował wysoką, jakość odbioru wyświetlane były wybrane przez młodzież filmy.
Ranek przywitał uczestników spotkania pięknym słońcem i wykwintnym śniadaniem. Organizatorzy zadbali o różnorodność serwowanych potraw. Na śnieżnobiałych obrusach znalazło się pachnące pieczywo, do którego podano pyszne wędliny, sery, twarożki oraz świeże warzywa. Na specjalnie sprowadzonej ogromnej patelni smażyły się kiełbaski i kaszanki, nad ich odpowiednią chrupkością czuwali nasi nauczyciele.
Po posiłku przyszedł czas na wspólne tworzenie. Młodzież wspólnie wykonała kilkumetrowy plakat promujący bezpieczne wakacje. Czas wolny od szkoły zbliża się szybkimi krokami, dlatego prowadzone podczas malowania rozmowy przypominały uczniom, w jaki sposób należy ten czas spędzać, jak uniknąć zagrożeń i niebezpieczeństw by z pierwszym dniem września zdrowym i radosnym rozpocząć naukę.
"Noc w szkole" odniosła ogromny sukces. Wszyscy uczestnicy, choć zmęczeni byli uśmiechnięci i zadowoleni. Młodzież dopytywała, kiedy będzie następna noc w szkole.
Głównym celem spotkania było propagowanie aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego oraz zintegrowanie młodzieży pochodzącej z terenu Gminy Stargard Szczeciński.
Dyrektor Gimnazjum Gminy Stargard Szczeciński serdecznie dziękuję wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w spotkanie. Szczególne podziękowania składamy pani Elżbiecie Semczak – Kaczmarek dyrektorowi Szkoły podstawowej w Strachocinie oraz pani Annie Krupskiej nauczycielowi ze Szkoły podstawowej w Sownie. Dziękujemy także rodzicom uczniów Gimnazjum Gminy Stargard Szczeciński i rodzicom dzieci ze szkół podstawowych, którzy zadbali o bezpieczny transport dzieci. Ogromne podziękowania należą się oczywiście całej społeczności uczniowskiej i kadrze pedagogicznej Gimnazjum Gminy Stargard Szczeciński, ich pozytywne nastawienie i chęć do wspólnego przeżywania podnosi wiarę w sens integracji, która jest w szerokim pojęciu zespoleniem i scaleniem. To dzięki takim działaniom wspólnie tworzymy całości z części.
Zainteresowanie, jakie wzbudziła impreza, panująca w trakcie niej życzliwa i ciepła atmosfera, która sprzyjała nawiązaniu nowych znajomości i przyjaźni daje obraz niemalejącej potrzeby na integrację społeczną w środowiskach lokalnych Gminy Stargard Szczeciński.
Młodzi giganci, czyli lekcje języka polskiego po naszemu!
Dnia 03 VI 2015 r. w klasie III c na lekcji języka polskiego uczniowie przeprowadzili zajęcia. Wyzwania podjęli się Szymon Drabik i Marcin Tuchorski. Tematem lekcji była pasja i aktywny bądź bierny tryb życia. Uczniowie pracowali metodami aktywnymi, rozwiązując zadania w grupach. Przedstawili swoje najważniejsze cele życiowe i to jakie są ich największe marzenia. Lekcja była znakomicie zorganizowana i odbyła się bez najmniejszych przeszkód. Klasa jak zwykle wykazała się ogromną aktywnością i kreatywnością, organizując giełdę pomysłów i dbając o piękno polszczyzny podczas prezentacji efektów działańb każdej z grup. Nasza Pani od polskiego była pod ogromnym wrażeniem pracy wykonanej przez chłopców, którzy zawsze angażują się w lekcje. :)
Marcin Tuchorski i Szymon Drabik
Z notatnika klasowego sprawozdawcy – Dzień Matki
We wtorek 26 maja 2015 roku, zorganizowaliśmy uroczystość, którą zaplanowaliśmy tydzień wcześniej. Odbyła się ona o godzinie 15:30 w sali 205, w naszym gimnazjum. Wzięło w niej udział 17 uczniów z naszej klasy, wychowawczyni pani Wiesława Wiśniewska oraz nasi rodzice. Celem uroczystości był „Dzień Mamy”.
Wchodzących do sali rodziców powitały fanfary. Gdy wszyscy już usiedli na swoich miejscach rozpoczęła się uroczysta akademia. Rodziców powitali prowadzący Jakub Kaczmarek i Kinga Kula, którzy przytoczyli w zarysie historię Dnia Matki. Po tych krótkich słowach oddali głos koleżankom i kolegom (Radkowi Bucy i Gosi Kubickiej oraz Jakubowi Goździowskiemu i Karolinie Kosmal), którzy wykonali pełne humoru skecze. Scenki ukazywały typowe sytuacje domowo-szkolne, rodzic- uczeń. Należy przyznać, że rozbawiły rodziców – było dużo śmiechu i braw! Następnie prowadzący deklamowali wiersze na tle nastrojowej muzyki a koleżanki Asia Czwertlik, Kalina Wołyńska i Kinga wystąpiły w pięknej i poruszającej scence „Jak Bóg stworzył matkę”.
Nie zabrakło pokazu slajdów z różnych imprez i uroczystości obchodzonych w naszej klasie jak np.: Boże Narodzenie, Dzień Chłopaka albo projektu edukacyjnego na zaliczenie klasy II.
Wtedy wróciły wspomnienia, wszyscy miło wspominali „stare dzieje”.
Wisienką na torcie była piosenka w wykonaniu Oli Widerowskiej, która wzruszyła niejedną osobę na sali. Całość uroczystości spinał słodki poczęstunek przy filiżance kawy.
Na zakończenie wychowawczyni rozdała rodzicom nasze cenzurki. Uczniowie byli przeciw, nie chcieli psuć tak pięknych chwil – bo i czym tu się chwalić? Co niektórzy nawet jęczeli i błagali, by pani tego jednak nie robiła. Niestety, musieliśmy stanąć twarzom w twarz z naszymi problemami i wytłumaczyć się przed rodzicem, co łatwe nie było.
Uroczystość naszą należy nazwać udaną. Rodzice byli zachwyceni. Częściej powinniśmy robić takie niespodzianki. Każdy dał z siebie jak najwięcej, by pokazać rodzicom na co nas stać i jak bardzo nam na nich zależy. Po wszystkim zabraliśmy się do sprzątania sali. Wszyscy czuliśmy się spełnieni i weseli z powodu naszego udanego występu. Mamy nadzieję, że częściej będziemy robić spotkania tego typu. No, ale może już bez tych cenzurek…?
Zredagował: Jakub Jan Kaczmarek
Jeśli słyszysz w sobie głos mówiący: Nie umiesz malować. Maluj mimo wszystko ,a ten głos ucichnie.
Vincent van Gogh
Dnia 20.05.2015 r. o godz. 10.00 w sali Stargardzkiego Centrum Kultury odbyło się otwarcie wernisażu prac plastycznych uczniów Gimnazjum Gminy Stargard. Na uroczystość , która rozpoczęła się występem artystycznym w wykonaniu młodzieży naszej szkoły, przybyli liczni widzowie.
Pani dyrektor Gimnazjum Gminy Stargard, Teresa Marud serdecznie przywitała zgromadzonych gości, podkreśliła ważność przedsięwzięcia, doceniła zaangażowanie opiekunów i młodych artystów. Nadmieniła, iż rozwijanie własnej inwencji twórczej, pomysłowości i talentów jest formą aktywnego i pożytecznego spędzania wolnego czasu.
Wszystkim autorom prac Pani kurator wystawy Małgorzata Kuligowską – Lorek serdecznie podziękowała i wręczyła przepiękne róże. Zaprosiła do uroczystego otwarcia wernisażu Panią dyrektor Gimnazjum Gminy Stargard Teresę Marud i Przewodniczący Rady Gminy Stargard Szczeciński Pan Edwarda Kosmal.
Po części oficjalnej zaproszeni goście przy słodkim poczęstunku mogli obejrzeć wystawę i porozmawiać z autorami prac.
Uczestnicy, z wielkim pietyzmem, przyglądali się pracom wykonanym różnymi technikami. Twórczość młodych ludzi została pozytywnie oceniona przez lokalnych artystów i media stargardzkie.
Wernisaż ten dostarczył twórcom satysfakcji, a publiczności wiele niezapomnianych wrażeń.
Zdjęcia z wystawy można obejrzeć na stronie internetowej GGS,
http://stargard.naszemiasto.pl/,
https://www.facebook.com/informacjestargard
WW
=====================================================================================================
„Wszak ja Ci siostro nie ukradłam lasu…”
Ola Widerowska (Alina) i Klaudia Więcek (Balladyna) odegrały prześlicznie scenę spotkania sióstr w lesie podczas zbierania malin.
=========================================================================================================
Stargardzkie Centrum Kultury zaprasza na wernisaż prac uczniów z Gimnazjum Gminy Stargard Szczeciński,który odbędzie się w środę, 20 maja 2015 r. o godz. 10.00 przy ulicy Piłsudskiego.
Wernisaż poprzedzony będzie uroczystym występem uczniów.
Wystawa będzie dostępna począwszy od 20 maja br. przez okres 1 miesiąca. Zgromadzone prace uczniów są efektem ich dwuletniej twórczości podczas zajęć plastycznych
i artystycznych realizowanych w gimnazjum Kuratorem wystawy jest nauczyciel zajęć plastycznych, pani Małgorzata Kuligowska - Lorek, przy współpracy z nauczycielem zajęć artystycznych, panią Wiesławą Wiśniewską i nauczycielem muzyki, panem Mieczysławem Kusiakiem.
Misją naszego gimnazjum jest nowoczesna edukacja, która daje szanse uczniom osiągać sukcesy, pozwala na bycie kreatywnym, kompetentnym i otwartym na świat. Tym samym ekspozycja prac ma dla nich szczególne znaczenie - twórczość przestaje być anonimowa, wzrasta ich poczucie własnej wartości i zaangażowanie w życie kulturalno - społeczne Stargardu. Stają się mistrzami kunsztu własnego warsztatu.
Uczniowie Gimnazjum Gminy Stargard Szczeciński mają szansę na docenienie wkładu własnej pracy przez rówieśników, rodziców i innych odbiorców ich twórczości. Niesie to za sobą wydźwięk pozytywny w postaci inspiracji i znalezienia sposobu na życie młodych ludzi w sposób społecznie oczekiwany.
Serdecznie zapraszamy
====================================================================
W piątek 19 kwietnia 2015 r. 31 uczniów z klas pierwszych wzięło udział w zajęciach edukacyjnych, prowadzonych przez Panią Magdalenę Lazarek - Janowską Ecogenerator.
Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Sp. z o. o. w Szczecinie jest organizatorem kampanii edukacyjnej towarzyszącej projektowi budowy EcoGeneratora - instalacji do odzysku energii z odpadów.
Celem zajęć jest kształtowanie świadomości i postaw ekologicznych związanych z gospodarką odpadami oraz wrażliwości na ochronę środowiska naturalnego. Zajęcia prowadzone były w oparciu o autorski Program Edukacji Ekologicznej - zgodny z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej dla poszczególnych poziomów kształcenia. Tematyka zajęć obejmowała m.in. zagadnienia związane z zapobieganiem powstawaniu odpadów, segregacją, recyklingiem i odzyskiem energii ze śmieci.
Podczas zajęć wykorzystywane były interaktywne metody nauczania, z naciskiem na aktywność młodzieży w trakcie procesu przekazywania i przyswajania wiedzy. Praca w grupach polegała na podaniu pomysłów, w jaki inny sposób można zagospodarować odpady. Pierwszoklasiści mieli różne pomysły mnie lub bardziej realne: budowa domów, etui na telefony, stapianie śmieci, wysyłanie w kosmos, wyhodowanie zwierząt, które zjadałyby odpady wytwarzane przez człowieka.
Uczniowie obejrzeli film ECOGENERATOR
Uczestnicy zajęć otrzymali bezpłatne pomoce dydaktyczne. Czas trwania zajęć 45 minut.
======================================================
Wyjazd na basen Gryfino
IDZIEMY TU Z PALMĄ WIELKANOCNĄ
Patrz!
Oto teatr, przyszedłeś, boś chciał,
Bo tu mądrzej lub chociaż zabawniej...
Dnia 1 kwietnia 2015 r. zaproszeni goście i uczniowie szkoły uczestniczyli w kolejnym już spotkaniu Idziemy tu z palmą wielkanocną. Występy teatralne przygotowali artyści z koła teatralnego „Na 10-tkę” pod egidą nauczycielki języka polskiego Wiesławy Wiśniewskiej.
Tematyką tegorocznego programu była MAGIA TEATRU, wskazująca drogę wszystkim zbłąkanym, nieświadomym wyborów, poszukującym wartości w swoim życiu. W prezentowanych, przez uzdolnionych uczniów, rolach pojawiały się trudne teksty poetyckie skłaniające widza do przemyśleń, zatrzymania się na chwilę w tym pędzącym świecie. Nawiązano do 10 rocznicy śmierci papieża Polaka Jana Pawła II.
Nie zabrakło tekstów humorystycznych, poruszających tematykę zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dopełnieniem całości była doskonała muzyka i wokale solistek. Zgromadzenie goście nie szczędzili pochwał występującym uczniom.
Rozstrzygnięto również konkurs na najładniejszy:
Zwycięzcom gratulujemy wygranej, wszystkim życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH.
Koło teatralne „ Na 10-tkę”
Najserdeczniejsze podziękowanie od opiekunki koła.
DZIEŃ OTWARTY W GIMNAZJUM GMINY STARGARD SZCZECIŃSKI
Dnia 10 marca 2015 r. odbyła się promocja Gimnazjum Gminy Stargard Szczeciński. Uczniowie przygotowali program artystyczny, najlepsi sportowcy naszej szkoły dali popis swoich umiejętności, a zespół muzyczny Pana Mieczysława Kusiaka wprowadził zgromadzonych w radosny nastrój. Tę wyjątkową, organizowaną co roku imprezę uświetniła swoją obecnością młodzież przybyła ze szkół podstawowych naszej gminy ze swoimi opiekunami, jak również zaproszeni goście - p. sekretarz Gminy Danuta Żygadło, p. kierownik OAS - Władysława Czyczyn. Ciepłe słowa do uczniów klas szóstych skierowała nasza Pani dyrektor - Teresa Marud, nakreślając jednocześnie najważniejsze atuty Gimnazjum Gminy Stargard Szczeciński.
III Miejsce - Gimnazjum Gminy Stargard – 113,5 pkt. we współzawodnictwie
sportowym szkół powiatu Stargardzkiego
Nasze sportowe sukcesy
Pani Dyrektor Teresa Marud, Pan Mieczysław Kusiak wraz z zespołem.
Zaraz się zacznie...Humory nam dopisują.
Pani Dyrektor Teresa Marud przywitała wszystkich obecnych
Zaproszeni goście
Ania Krzewińska - w roli sekretarki
Andżelika Zbroszczyk, Zuzanna Żelech i Anna Krzewińska
Michał Piątek z klasy II c wraz z wianuszkiem koleżanek
Wszyscy oglądali z wielkim zainteresowaniem występy uczniów przygotowane przez Panią Wiesławę Wiśniewską - nauczyciela języka polskiego.
Pan Krzysztof Sucharzewski nauczyciel wychowania fizycznego z naszym szkolnym "Pudzianem"- M. Ciupą
Krzysztof Sucharzewski, Michał Patyna - nasz absolwent, a obecnie nauczyciel W-f w naszym gimnazjum.
I kto tu jest najsilniejszy? Rekordu p. Michała nikt nie pobije
Ania Tracz pięknie recytowała, niewątpliwie posiada talent aktorski.
Zespół muzyczny p. Mieczysława Kusiaka
Młodzi utalentowani tancerze z naszego gimnazjum.
Wspieramy talenty - wystawa prac Jakuba Kaczmarka
Kuba - gratulujemy talentu
Na koleżankach z II c prace Jakuba też zrobiły wrażenie.
Uczniowie klas VI
Nasze stoiska promocyjne
Stoisko języków obcych nowożytnych - niemieckiego i angielskiego
Stanowisko języków obcych nowożytnych: języka niemieckiego i angielskiego przywitało uczniów klas szóstych wielością potraw charakterystycznych dla Niemiec oraz Wielkiej Brytanii. Można było skosztować sałatki szwabskiej czy pysznego ciasta w stylu Apple pie, jak również napić się aromatycznej, angielskiej herbatki. Klimat naszego stanowiska zbudowały także flagi narodowe, które powiewały nad przygotowanymi dekoracjami. Trzecioklasiści naszego gimnazjum na przywitanie uczniów szkół podstawowych samodzielnie opracowali przepisy kuchni niemieckiej i angielskiej, a także pełne barw rysunki prezentujące Szkotów oraz Bawarczyków. By wzmocnić ten akcent – mieliśmy okazję gościć piękną Bawarkę – Jagodę, przystojnego Bawarczyka – Alojzego oraz niezwykle odważnego i jak zawsze czarującego Pawła, który zaprezentował nam się, ubierając tradycyjny, szkocki kilt. Radości było tak dużo, jak tylko dało się udźwignąć! Jedynie nasze Panie od języków obcych z nutką tęsknoty i wzruszenia spoglądały na uczniów klas trzecich, którzy pomogli przygotować imponujące stanowisko… Aż trudno pomyśleć, że już tak niedługo „odlecą jak ptaki”… Przez trzy lata w pełni zapracowali na to, by można było oddać im całe swoje serce J
Dziękujemy! p. Monika Wójcikowska i p. Kamila Gładysz
p. Monika Marud -Wójcikowska /nauczyciel j. polskiego i angielskiego/ p. Kamila Gładysz /nauczyciel j. niemieckiego/
I co my tu mamy za smakołyki?
Stoisko promocyjne zajęć technicznych
Na stoisku zajęć technicznych zaprezentowane zostały wytwory uczniów naszego gimnazjum: kwiaty z dekoracyjnych serwetek, papierowe motyle, modułowe łabędzie, słonie i sowy uszyte z różnych tkanin, kolorowe pisanki. Przygotowanie - Wiesława Jankowska /nauczyciel techniki/informatyki.
Pani Iwona Kwiecińska z uczniami ze Strachocina
Konkurs składania motyla z papieru - słodka nagroda czekoladowe jajko.
Magda Wasik, Barbara Labiak i Justyna Kokolus z II c - udzielają wskazówek zainteresowanym.
Zapraszamy do składanek, to nie jest trudne.
Stoisko promocyjne fizyki
Na stoisku promującym przedmiot jakim jest fizyka, można było obejrzeć pomoce naukowe związane z elektrostatyką, elektrycznością
i magnetyzmem. Uczniowie szkół podstawowych "poczuli" działanie impulsu elektrycznego za sprawą maszyny elektrostatycznej, podłączali elektromagnes przyczepiający spinacze biurowe. Chętnie sprawdzali zasadę zachowania pędu na wahadle Newtona. W tle znajdowała się gazetka z postaciami wielkich fizyków i ich osiągnięciami.
M. Berent /nauczyciel fizyki/biologii/
Stoisko promocyjne geografii
p. Iwona Jaszczyk /nauczyciel geografii/
Stoisko promocyjne chemii
Stoisko chemiczne. Uczniowie klasy 2 a wykonywali doświadczenie: otrzymywanie dwutlenku węgla, czyli tzw. wulkan. Ponadto wystawione były hodowle kryształów, wykonanych przez uczniów klas pierwszych oraz modele związków chemicznych. p. Sylwia Ogorzałek /nauczyciel chemii i biologii/.
Stoisko promocyjne historii - przygotowanie p. Katarzyna Byczyk
Stoisko zajęć artystycznych
Stoisko ajprowadzonych przez p. Wiesławę Wiśniewską zaprezentowało prace uczniów: zakładki , pisanki wykonane metodą wstążeczkową, wyroby bibułowe, origami oraz akcesoria związane z teatrem: gipsowe maski, pacynki, marionetki. Można było obserwować pracę uczennic wykonujących pisanki.
Wokół stoiska gromadzili się młodzi, zdolni aktorzy, którzy uatrakcyjnili swoim występem promocję szkoły.
Uczniowie klasy 2 a przygotowali stoisko promujące projekt edukacyjny Fakty i mity o niepełnosprawności.
Wystawa złożona była z plakatów wykonanych przez uczestników przedsięwzięcia. Ola Widerowska, nasza utalentowana wokalnie uczennica, zaśpiewała przepięknie piosenkę związaną z tematyką projektu.
================================================================================
Dnia 09.03.2015 odbyło się spotkanie młodzieży klas III z przedstawicielką PSSE w Stargardzie - p.Eweliną Wardziak i przedstwicielką KPP Stargard p. Almą Selwesiuk. Spotkanie dotyczyło bardzo ważnego i niestety nadal aktualnego tematu ,,Profilaktyki zażywania środków psychoaktywnych tzw. dopalaczy". Zajęcia przybliżyć miały młodzieży wiedzę na temat zagrożeń związanych z zażywaniem tych środków i zgłębić wiedzę na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich. Warsztaty prowadzone były w sposób bardzo ciekawy i dostępny dla uczniów. Mamy nadzieję, że młodzież skorzysta z tej wiedzy i będzie umiała ochronić swoje życie i zdrowie.
,,Widoczność w ruchu drogowym”
W ramach kampanii ogólnopolskiej pod hasłem ,,Widoczność w ruchu drogowym” przeprowadzono w klasach krótką pogadankę i rozdane zostały wszystkim uczniom odblaski. Kampania ta ma na cele zwrócenie uwagi młodzieży na niebezpieczeństwa związane z poruszaniem się po drogach i uczy odpowiedzialności.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
6 grudnia Mikołajki
Mikołajki to dzień wyjątkowy… uczniowie naszej szkoły, zostali poczęstowanie przez Mikołaja i Śnieżynki słodką niespodzianką, a następnie młodzież miała okazję uczestniczyć w dekorowaniu choinki, która niewątpliwie jest ozdobą szkolnego korytarza.
Działania takie służą integracji młodzieży i pielęgnują nasze tradycje J
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Warsztaty chemiczne dla klas 3
Dnia 4 grudnia odbyły sie warsztaty chemiczne w formie konkursowej dla klas trzecich. Ich celem było przypomnienie doświadczeń zawartych w podstawie programowej z chemii przed egzaminem gimnazjalnym, którego próba już niedługo. Każdą klasę trzecią reprezentowała grupa pięcioosobowa, której zadaniem było wykonanie doświadczeń zawartych w karcie pracy i prawidłowym jej wypełnieniu. Uczniowie pracowali z wielkim zaangażowaniem. Pierwsze miejsce w zmaganiach zajęła klasa 3b, drugie 3a a trzecie 3c.Wszystkim uczestnikom rozdano nagrody w postaci słodyczy. Dziękuję wszystkim za aktywność i zaangażowanie oraz życzę powodzenia na egzaminie - pani Sylwia Ogorzałek.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Światowy dzień walki z AIDS
W dniu 1 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielką Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej p. Eweliną Wardziak.
Zorganizowane spotkanie dotyczyło szeroko pojętej profilaktyki na temat Aids. Zajęcia prowadzone były w formie prelekcji, warsztatów i prezentacji multimedialnej.
Młodzież uczestnicząca w spotkaniu miała możliwość utrwalenia, a także poszerzenia wiedzy na ten temat. Rozdane zostały ulotki i książeczki informacyjne.
Organizator spotkania: W. Niewiadomska