WYBIERZ zarzadzenie_nr_8_2019.pdf
Wnioski do szkół ponadgimnazjalnych do pobrania
Wyszukiwarka szkół https://rspo.men.gov.pl/
|
UWAGA UCZNIOWIE I RODZICE Termin egzaminu gimnazjalnego: |
Dnia 26 marca 2019 r. (wtorek) o godzinie 15.30 odbędą się zebrania z rodzicami.
Zapraszamy
MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ
ANNA ZALEWSKA
Warszawa, 4 grudnia 2018 r.
Szanowni Państwo,
Rodzice i Opiekunowie Uczniów VIII klasy szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum,
już wkrótce, za pośrednictwem dyrektorów szkół, dotrze do Państwa ulotka dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. To ważny dla Państwa moment.Zachęcam, aby wspólnie ze swoimi dziećmi – uczniami VIII klasy szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum – zapoznali się Państwo z treścią ulotki. Jestem przekonana, że zawarte w niej informacje będą pomocne. Zapewniam, żeszkoły są gotowe na przyjęcie Państwa dzieci – posiadają odpowiednią liczbą sal dydaktycznych i utworzą większą liczbę klas.
W kwestii dodatkowych pytań do Państwa dyspozycji pozostają biura iwydziały oświaty w samorządach, doradcy zawodowi w szkołach, atakże dyrektorzy oraz kuratorzy oświaty, którzy najlepiej znają sytuację szkół w danym rejonie. W kuratoriach działają punkty konsultacyjne, lista kontaktów jest dostępna na stronie internetowejwww.men.gov.pl/rekutacja/kontakty-do-kuratoriow. Przypomnę również, że pytania związane z naborem do szkół na rok szkolny 2019/2020 już od kilku miesięcy można kierować na adres rekrutacja@men.gov.pl. We wrześniu br. do szkół podstawowych i gimnazjów trafił specjalny plakat dotyczący rekrutacji. Uruchomiliśmy także zakładkę www.men.gov.pl/rekrutacja,na której można znaleźć wszystkie szczegółowe informacje.
Zachęcam do rozmowy z dziećmi na temat ich planów dotyczących wyboru konkretnego profilu szkoły. Z danych wynika, że ponad połowa uczniów decyduje się na naukę w szkołach technicznych i branżowych. Ok. 55 proc. młodych ludzi wybiera kształcenie zawodowe, a 45 proc. decyduje się na liceum ogólnokształcące. Według naszych szacunków w roku szkolnym 2019/2020 w liceach ogólnokształcących będzie uczyło się we wszystkich klasach 652 tys. uczniów. Podobną liczbę licealistów mieliśmy w roku szkolnym 2009/2010. Wówczas w liceach ogólnokształcących uczyło się 656 tys. uczniów. Podczas rozmów ze swoimi dziećmi warto wziąć pod uwagę ich zainteresowania i predyspozycje, a także punktację do szkół, do których będą aplikować. Cennym źródłem informacji o szkołach w regionie są tzw. dni otwarte i targi szkół. Udział w nich będzie pomocny przy wyborze dalszej ścieżki kształcenia.
Zapewniam, że każdy absolwent szkoły podstawowej i gimnazjum znajdzie miejsce w szkole od 1 września 2019 roku.
Z wyrazami szacunku
Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej
Komunikat_MEN_na_temat_rekrutacji_na_rok_szkolny_2019-2020_w_wersji_word.docx
List_Minister_Edukacji_do_Rodzicow_w_wersji_pdf.pdf
Ulotka_dotyczaca_rekrutacji_do_szkol_ponadpodstawowych_i_ponadgimnazjalnych_na_rok_szkolny_2019-.pdf
W ramach przygotowań do właściwego egzaminu gimnazjalnego, nasza szkoła przystapiła do próbnego egzaminu gimnazjalnego przygotowanego przez Wydawnictwo Operon w dniach od 4 do 6 grudnia 2018 r.
Jest taka jedyna noc w roku, kiedy świat realny staje się światem magii, wróżb i czarów. W dzień św. Andrzeja młodzież próbuje dowiedzieć się z wróżb jaka będzie ich przyszłość. Andrzejki i Katarzynki są wspaniałą okazją do świetnej zabawy. Praktykowaniem wieloletniej tradycji i obrzędów ludowych. Dzięki wróżbom odrywamy się od rzeczywistości i przenosimy się w świat marzeń.
W piątek 30.11.2018 w Gimnazjum Gminy Stargard Samorząd Szkolny wraz z opiekunem Panią Beata Moral, zorganizował zabawę andrzejkową. Uczniowie tańczyli i bawili się przy muzyce, uczestnicząc w różnych konkursach: tańcu na gazecie, odgadywaniu smaków, tańcu z balonem, przekazywaniu miotły, wykazaniu się zwinnością w popularnych "krzesełkach". Uczestnicy imprezy wróżyli sobie też przebijając igłą papierowe serca z napisanymi imionami, losowali przepowiednie "na przyszłość". Wszyscy uczestnicy konkursów nagradzani byli cukierkami. Dla łasuchów działała cukierenka, gdzie można było zakupić pyszne domowe ciasta. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele, wszyscy wracali do domu w wyśmienitych humorach.
Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 r., kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. 13 listopada 2018 r. z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klas trzecich pod kierunkiem nauczycielki jezyka polskiego pani Małgorzaty Tomczak przygotowali uroczystą akademię dla uczniów naszego gimnazjum. Młodzi artyści przybliżyli wszystkim zebranym, jak wyglądała trudna droga Polaków do odzyskania niepodległości. Była to również dla wszystkich wspaniała lekcja historii i patriotyzmu. WIĘCEJ
Niepodległość
Spośród słów używanych nieczęsto, tłumnie dzisiaj na place wybiegło
słowo piękne, jak honor i męstwo, słowo, które brzmi – niepodległość.
Niepodległość to brąz na cokołach, lecz na co dzień – mówiąc po prostu
polski dom, polski las, polska szkoła, polska władza i polski Kościół.
Ono znaczy – bez strachu spać. Ono znaczy – spokojnie się budzić,
kochać, śmiać się i pewnie trwać – w wolnym kraju wśród wolnych ludzi.
Marcin Wolski
Tegoroczna akcja „ Sprzątania Świata ” ruszyła pod hasłem:
„Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”