Dyrektorem szkoły jest pani Teresa Marud, która wraz z wice-dyrektorem panią Małgorzatą Tomczak sprawuje pieczę nad szkołą.
Obraz szkoły
Gimnazjum Gminy Stargard to szkoła efektywna, dostosowująca się do indywidualnych potrzeb uczniów
i nauczycieli, reagująca na zmiany w społeczności lokalnej. Działalność szkoły ogniskuje się wokół procesów nauczania i uczenia się.
W naszej szkole panuje klimat bezpieczeństwa i porządku, który zachęca wszystkie podmioty do współpracy. W placówce pracują osoby, które znakomicie zarządzają jakością, charakteryzującą się następującymi cechami:
- wizja – klarownie określone kierunki, w jakim zmierza placówka,
- kreatywność – twórcze podejście do poszukiwania rozwiązań problemów,
- wrażliwość – kierowanie jakością z uwzględnieniem prawidłowych stosunków interpersonalnych,
- delegowanie uprawnień – wyzwalanie potencjału ludzkiego do współpracy w zarządzaniu,
- kierowanie zmianą – postrzeganie zmiany jako nieustannej dynamiki społecznej.
Gimnazjum Gminy Stargard to szkoła inna niż wszystkie, która powołana została Uchwałą Rady Gminy w 2001 roku. Do placówki dowożeni są uczniowie z 36 miejscowości. W Gimnazjum pamięta się o wykorzystaniu potencjału właściwej komunikacji społecznej, wszyscy nastawieni są na wysoką jakość działań edukacyjnych, pamiętamy o przygotowaniu młodzieży do twórczego rozwiązywania problemów
i wdrażania do permanentnego uczenia się, zwiększamy rolę rodziców w działaniach edukacyjnych.
Szkoła dba o wszystkie obszary rozwojowe:
- Rozwój jakościowy. Placówce zależy na ponad standardowych wynikach większości uczniów w wybranych dziedzinach, potwierdzonych na egzaminie gimnazjalnym, konkursach i olimpiadach regionalnych i krajowych.
- Rozwój organizacyjny. Wszechstronność, harmonia i profesjonalizm. W sprawność organizacyjną wpisuje się proces doskonalenia kadry (kompetencje edukacyjne, zakresy wychowawcze i opiekuńcze).
- Rozwój programowy. Szkoła poszerza zdolność w zakresie edukacji. Oferta programowa stale jest poszerzana o kolejne segmenty, koła zainteresowań, kształcenie artystyczne, sportowe i naukowe. Kadra podejmuje trud wypełniania tzw. czasu wolnego młodzieży urządzając debaty, happeningi, konkursy, spotkania i konsultacje, które służą zdobywaniu nowych umiejętności i wykorzystaniu wiedzy w praktyce. Szkoła emanuje na „Małe Ojczyzny” dynamiką, energią a przede wszystkim różnorodnością. Możliwe to jest przy współpracy i udziale rodziców a także sprzymierzeńców instytucjonalnych, którzy są przyjaciółmi placówki.
- Rozwój infrastruktury. Problemy materialne rozwiązuje się najtrudniej. Jednak w ramach możliwości przeprowadzane są remonty oraz doposażona jest baza dydaktyczna szkoły. Gimnazjum dysponuje pełnowymiarową salą gimnastyczną, siłownią oraz kompleksem boisk, bieżniami ze znakomitym sprzętem sportowym. Ponadto w szkole dostępna dla uczniów jest biblioteka multimedialna ze stałym dostępem do Internetu oraz pracownie komputerowe. Działa również świetlica, czytelnia i stołówka szkolna. Uczniowie kształtują swoją osobowość i zainteresowania, w różnorodnych kołach zainteresowań.