TYDZIEŃ WALKI Z RAKIEM 2011/2012

2011/2012

ALEŻ TO BYŁ DZIEŃ! OD SAMEGO RANA W NASZEJ SZKOLE NA PRZERWACH GRAŁA MUZYKA, A LEKCJE BYŁY SKRÓCONE.
Z JAKIEGO POWODU TAKIE ZMIANY? TAK OBCHODZILIŚMY 1 CZERWCA - DZIEŃ DZIECKA! O GODZINIE 10.45 ROZPOCZĄŁ SIĘ APEL, NA KTÓRYM W DOWCIPNY SPOSÓB ZOSTAŁY PRZEDSAWIONE SYLWETKI WSPÓŁCZESNYCH UCZNIÓW - LEŃ, SAMOCHWAŁA, SKARŻYPYTA, KŁAMCZUCH I PLOTKARA. OWI BOHATEROWIE PODZIĘKOWALI WSZYSTKIM ,,DOROSŁYM''   ZA TRUD WYCHOWANIA I PIELĘGNOWANIA W SZKOLE WSZYSTKICH DZIECI. NASTĘPNĄ ATRAKCJĄ BYŁ KONKURS TALENTÓW, DO KTÓREGO ZGŁOSIŁO SIĘ 8 UCZESTNIKÓW. KAŻDY MOGŁ SIĘ PODZIWIAĆ NASZE GWIAZDY W ŚPIEWIE, MALARSTWIE I GRZE NA INSTRUMANTACH. WSZYSCY UCZNIOWIE PIĘKNIE SIĘ WYKAZALI I ZOSTALI OCENIENI PRZEZ SUROWE JURY, KTÓREGO PRZEDSTAWICIELEM BYŁA P. MAŁGORZATA ANDRAŁOJĆ.
I MIEJSCE - ......... BITBOKSING
II MIEJSCE - MARCIN CZAPELSKI ZA UTWÓR METALICY WYKONANY NA GITARZE
III MIEJSCE - URSZULA DUDA ZA PIOSENKĘ TINY TURNER

PO WRĘCZENIU NAGRÓD ODBYŁY SIĘ KLASOWE ZAWODY SPORTOWE, NA KTÓRYCH NIE TYLKO ZAWODNICY WYKAZALI SWOJE UMIEJĘTNOŚCI, ALE RÓWNIEŻ KIBICE SPISALI SIĘ NA MEDAL.
I TAK DOBIEGŁ KONIEC TEGO SZALONEGO DNIA. UCZNIOWIE CIEKAWIE I ZDROWO SPĘDZILI CZAS. A W ICH PAMIĘCI POZOSTANĄ MIŁE WSPOMNIENIA.

SAMORZĄD SZKOLNY

Zdjęcia z imprezy w albumie fotograficznym

Co roku nasza szkoła bierze czynny udział w Powiatowym Tygodniu Walki z Rakiem i Promocji Zdrowia. Z okazji tej akcji w szkole odbyło się mnóstwo ciekawych rzeczy. Pani pielęgniarka, pani pedagog  wraz z opiekunem SU  przygotowały  gazetki tematyczne, przeprowadziły konkursy i  zorganizowały ciekawe prelekcje.

Nowy tydzień  rozpoczął się spotkaniem z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim oraz Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. W czasie prowadzonej prelekcji  p. Alma Selwesiuk z Zespołu ds. Nieletnich stargardzkiej komendy zajmująca się profilaktyką dzieci i młodzieży wraz z p. Ewlina Wardziak z  Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej przedstawiły naszym uczniom co wchodzi w skład dymu tytoniowego i jak wiele zawiera on substancji szkodliwych dla zdrowia. Ponadto prowadzące omówiły podstawowe terminologie związane z narkomanią, dopalaczami i nikotyną,  przedstawiły skutki zażywania tych substancji, a także prawnej odpowiedzialności nieletnich.   Zaproszeni goście byli pod wielkim wrażeniem zachowania i kulturu młodzieży, gdyż mimo bardzo licznej grupy (300 uczniów) zajęcia na sali przebiegły bez zakłóceń.

Przedstawiciele klas mieli przyjemność wziąć udział w prelekcji ,,Choroby XXI wieku - choroby serca, cukrzyca, otyłość, depresja...". Interesująco wszelkie informacje przekazały: pani pedagog szkoły i zaproszony gość p. Małgorzata Bojarska. Uświadomiły uczniom jak wraz z rozwojem cywilizacyjnym wzrasta również problem chorób na świecie.

Ciekawa i bardzo przyjemna inicjatywa odbyła się 17 maja w czwartek. Samorząd szkolny zorganizował i przeprowadził KONKURS MIĘDZYKLASOWY NA NAJSMACZNIEJSZĄ SAŁATKĘ. Sałatki przygotowywało po 2 uczniów z 8 klas. Uczniowie poważnie podeszli do zadania. Wykazali się zdolnościami kulinarnymi i zachwycili wszystkich. Po godzinnych przygotowaniach przyszedł czas na smakowanie
i ogłoszenie wyników. W degustacji udział wzięli uczniowie i nauczyciele.  Wybór nie był łatwy, gdyż każda sałatka była smaczna - czy owocowa, czy warzywna. Jednak zwycięzców trzeba wybrać! I miejsce zajęli uczniowie z ID, którzy wykonali sałatkę tzw. gyros. Nagrodą dla nich jest darmowy bilet do kina. Jednak wszystkim gratulujemy i dziękujemy za miło spędzony czas.

W piątek odbyło się spotkanie uczennic klas trzecich z ginekologiem dr. Janowskim, który przeprowadził prelekcję medyczną. Uświadamiał młode dziewczęta jak ustrzec się  raka szyjki macicy i raka piersi. Uczennice uważnie wysłuchały wykładu i serdecznie podziękowały za spotkanie.