Moje gimnazjum - moja przyszłość

Gimnazjum Gminy Stargard Szczeciński w Stargardzie Szczecińskim zakwalifikowało się do projektu realizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie – „MOJE GIMNAZJUM – MOJA PRZYSZŁOŚĆ”.

Koordynator projektu w naszym gimnazjum: mgr Bożena  Sadowska

Nauczyciele realizujący projekt w naszym gimnazjum:

1. Lidia Halczuk

2. Anna Walczak

3. Iwona Ananicz

4. Sylwia Ogorzałek

5. Iwona Jaszczyk

6. Monika Berent

Zajęcia odbywają się w godz. od 13.30-15.05 w każdą środę i czwartek w grupach 10 -14 osobowych. Szkoła zapewnia odjazd uczniów po zajęciach.

“Moje gimnazjum - moja przyszłość"

Projekt edukacyjny

realizowany w Gimnazjum Gminy Stargard Szczeciński

z zakresu przedmiotów

matematyczno – przyrodniczych

dla uczniów gimnazjów z obszarów

wiejskich i miast do 20 tys. mieszkańców

województwa zachodniopomorskiego

realizowany w latach 2010 – 2012

Projektodawca: Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Celem projektujest zwiększanie szans edukacyjnych uczniów z obszarów wiejskich i małych miast poprzez organizację dodatkowych zajęć pozalekcyjnych z przedmiotów matematyczno – przyrodniczych. Projekt przewiduje realizację 2 godzin zajęć pozalekcyjnych oraz 2 dodatkowych godzin zajęć dydaktyczno – wyrównawczych dla najsłabszych uczniów w tygodniu,
w każdym gimnazjum przez okres 2 lat.

Projekt obejmie 100 gimnazjów województwa zachodniopomorskiego zlokalizowanych na obszarach wiejskich i w małych miejscowościach do 20 tysięcy mieszkańców, które w części matematyczno – przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego w roku 2009 oraz 2010 uzyskały wynik poniżej średniego wyniku osiąganego przez gimnazja w województwie zachodniopomorskim (w roku 2009 średnia dla województwa zachodniopomorskiego wyniosła 25.09 p.). Projekt obejmie uczniów osiągających najniższe wyniki w nauce (50% z każdego gimnazjum objętego projektem), którzy w roku szkolnym 2010/2011 rozpoczną naukę w klasach drugich i będzie kontynuowany w kolejnym roku nauczania tj. w latach 2011/2012.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej projektu

www.moje-egimnazjum.pl