ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO 2013

GIMNAZJUM GMINY STARGARD

PRZYSTĄPIŁO DO NOWEGO PROJEKTU

,,ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO”.

Głównym celem projektu jest promocja wśród młodzieży gimnazjalnej zasad zdrowego i świadomego komponowania smacznych i pełnowartościowych posiłków.  Uczniowie klas I wezmą udział w zajęciach dydaktycznych na wskazany temat, a swą wiedzę i umiejętności wykażą w klasowej pracy konkursowej w jednej z trzech kategorii.

Według twórców projektu, edukacja o zdrowym żywieniu powinna mieć charakter interdyscyplinarny i uwzględniać najnowsze ekologiczne standardy. Należy uczyć o tym, że postawa ekologiczna powinna towarzyszyć nam codziennie w trakcie przygotowywania posiłków, zakupów czy wyborów konsumenckich.

Specjalnie dla uczestników programu przygotowano wiele atrakcji. Na stronie internetowej www.zyjsmacznieizdrowo.pl będzie można znaleźć szereg żywieniowych porad i wskazówek, wziąć udział w interesujących konkursach oraz zadać pytanie dietetyczce i profesjonalnemu kucharzowi. Ponadto, na profilu www.facebook/zyjsmacznieizdrowo każdego dnia będzie można znaleźć smaczne i zdrowe przepisy, ciekawostki żywieniowe, zagrać o atrakcyjne i wartościowe nagrody w konkursach oraz obejrzeć filmy edukacyjne i kulinarne z udziałem gimnazjalistów.

Koordynator projektu Justyna Jankiewicz