MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO BIBLIOTEK SZKOLNYCH 2012

BIBLIOTEKA – KSIĄŻNICA WIEDZY

Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Obchodzone jest w październiku. Hasło tegorocznego (2012) Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi: ,,Biblioteki szkolne - klucz do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości".

Biblioteka Gimnazjum Gminy Stargard Szczec. również, tak jak w poprzednich latach, weźmie udział w obchodach święta.

1. Przygotowanie gazetki ściennej.
  2. Prezentacja multimedialna – Historia książki.
  3. Konkurs na najciekawsze hasło lub wiersz o bibliotece.
  4. Plebiscyt najpopularniejszych książek.
  5. Cykl spotkań w Książnicy Stargardzkiej –                                                                                                  kl. I – Poznajemy bibliotekę- wyjście  wybranuch osób 18 października o godz. 13.00.                             kl. II – Książka źródłem informacji- wyjście  wybranych osób 23 października o godz. 13.00.                     kl. III – Czasopisma XXI wieku - wyjście w styczniu.
  6. Kiermasz książek dla uczniów i nauczycieli  18- 23 października.
  7. Wieczór poetycki nt. ,,Jak nie kochać jesieni…” (koniec października).