Nawigacja

Aktualności SPORTOWE SUKCESY KONKURSY SUKCESY Imprezy szkolne i pozaszkolne Rajdy

Z życia szkoły

Imprezy szkolne i pozaszkolne

        

,,Ludzkość musi wypracować  skuteczną na wszystkie konflikty metodę, w której  odrzuca się zemstę, agresję i odwet. Podstawą takiej metody jest miłość”                                              Martin Luter King

                        Powyższy  cytat był myślą przewodnią apelu, który odbył się w  dniu  26.11.2015r. i miał na celu  przeciwdziałanie przemocy i agresji. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w realizacji tego przedsięwzięcia,  przedstawiciele kl. I i II przygotowali scenki rodzajowe nt ,,Przeciwdziałanie agresji i przemocy”.
 
Uczniowie kl. III  scenki  promujące ,, Zdrowe odżywianie i zdrowy styl życia”.                                                                                 

     Zaangażowanie uczniów i wychowawców było ogromne za co serdecznie dziękujemy J !

Podczas apelu  rozstrzygnięty został  konkurs na  najbardziej  kulturalną uczennicę i ucznia naszego gimnazjum. Nagrody  książkowe z rąk  Pani Dyrektor Teresy Marud odebrali uczniowie:

- Aleksandra Widerowska                 

-  Mateusz Hedrych             

- Kinga Kula           

- Patryk Wolniak

Organizator:  W Niewiadomska, B.Moral

    

    

    

    

    

================================================================================================================

Imprezy szkolne i pozaszkolne 2013/2014

„Wolność kocham i rozumiem, wolności   oddać nie umiem”

Słowa piosenki zespołu Chłopcy z Placu Broni  stały się mottem happeningu poświeconego  25. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w historii PRL. Wybory w 1989 roku były możliwe dzięki porozumieniu zawartym pomiędzy władzą komunistyczną a przedstawicielami części opozycji i Kościoła podczas obrad Okrągłego Stołu.

Uczniowie klas zajęć artystycznych pod egidą pań:  M. Andrałojć  i W. Wiśniewskiej przygotowali wiele zadań związanych z  dzisiejszymi  obchodami:

- wystawę plakatów wykonanych przez uczniów  i  ilustracji  z teczek IPN,

- konkursy związane z absurdami PRL-u,

- improwizacje muzyczne: słuchanie  i wspólne śpiewanie  utworów z okresu 25-lat,

- pokaz filmów  związanych z Solidarnością  80, obradami Okrągłego Stołu itp.

-  czytanie wierszy z powielacza,

- konkurs literacki Lekkie Pióro - Czym jest wolność dla młodego człowieka XXI wieku?,

 

     

 

- montaż słowno – muzyczny zaprezentowany przed budynkiem szkolnym

                           

Happening został przez uczniów bardzo dobrze odebrany.  Z zainteresowaniem śledzili wszelkie działania i  z wielkim zaangażowaniem  przystąpili do ich realizacji. Społeczność szkolna nie zapomniało o podkreśleniu ważności  tego święta strojem apelowym.

Kolejna, twórcza  lekcja historii  Polski  w Gimnazjum Gminy Stargard  wypadła na ocenę celującą.

 

„Dzień Matematyki”

„Dzień Matematyki” został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w jej nauce a także pokazać, że jest ona prosta, interesująca i przydatna na innych przedmiotach. Jednym słowem to Królowa Nauk i nie da się bez niej żyć.

Inicjatorem i organizatorem „Dnia Matematyki” w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve.

Dzięki ich uprzejmości 31 marca 2014 odbył się w naszej szkole turniej matematyczny, w którym uczestniczyły klasy 3a, 3b, 3c i 1b.

Uczniowie odpowiadali na pytania matematyczne w formie zagadek i quizów.

A oto kilka fotografii, na których m.in. zmagano się ze Wstęgą Möbiusa czy też z wyznaczeniem kąta prostego.

      

 

Wiosna w Gimnazjum Gminy Stargard

Dzień 20 marca, który jest pierwszym dniem astronomicznej wiosny w naszej szkole obchodzony jest w sposób szczególny. Jest to pewnego rodzaju innowacja. W tym dniu wszyscy bez wyjątku przebieramy się w różnorodne stroje, obowiązuje dowolność w doborze kostiumów. Należy spełnić tylko jeden warunek, wszędzie królują wiosenne barwy. Wszyscy, którzy w ten sposób świętują początek astronomicznej wiosny, nie są w tym dniu odpytywani, nie piszą kartkówek, klasówek i innych sprawdzianów. Śmiech i gwar, który rozbrzmiewa na szkolnych korytarzach w czasie przerw oraz atmosfera w czasie zajęć lekcyjnych to dowód na to, że zaproponowane przez Samorząd Uczniowski działanie zachwyciło wszystkich, naszej zabawie kibicowało nawet wiosenne słońce, które ochoczo zaglądało do naszych okien.

          

------------------------------------------------------------------------------------------------

Naprawdę jaka jesteś nie wie nikt……

Od grzechu zaczął się jej świat,
a że Bóg ją stworzył, a Szatan opętał
jest więc odtąd po dziś dzień
raz grzeszna a raz święta….

jest jak anioł i demon, jest jak upiór i cud;
i szczyt nad chmurami i przepaść bez dna;
jest początkiem i końcem -
KOBIETA-aha!
 

Przepiękna piosenką Stinga i chwilą natchnionej poezji rozpoczęło się 7.03. 2014r. spotkanie  poświecone wszystkim Paniom  i Dziewczętom z Gimnazjum Gminy Stargard.

Te mile spędzone chwile, zorganizowane zostały przez kreatywny zespół chłopców pod egidą pana K.Sucharzewskiego.

Młodzi panowie gorąco powitali zgromadzoną  płeć piękną, na ręce której złożyli serdeczne życzenia wraz z pięknym kwiatami i słodkim uśmiechem lizaka dla swoich koleżanek.

      

Po poetycko- melancholijnej części nastąpiła część kabaretowo-rozrywkowa w wykonaniu koła teatralnego „Na 10-tkę” oraz zespołu muzycznego Pana Kusiaka. Młodzi wykonawcy rozbawili swoimi występami całą publiczność. Wspaniałe kreacje aktorskie stworzyli uczniowie klas: drugich i trzecich. Wcielili się oni w przerysowane postaci zarówno kobiece jak i męskie. Całość występu została przesympatycznie oceniona przez panią dyrektor Teresę Marud, która doceniła wszystkie zaangażowane, w to wspaniałe widowisko, osoby. Nie zabrakło również ogromnych braw ze strony widzów.

Społeczność szkolna doceniła oklaskami swoich kolegów, którzy wsparli schronisko dla zwierząt, przynosząc karmę dla braci mniejszych. To nie po raz pierwszy otwiera się serce naszych uczniów, którym podziękowano prezentami niespodziankami. Przesympatyczni prowadzący zakończyli spotkanie słowami: „Dziękujemy drogim Paniom, koleżankom za udział w uroczystości. Bądź co bądź najpiękniejszej uroczystości szkolnej.”

WW  
                                                                                                                                                                                             

========================

Tolerancja-każdy zna definicję tego pojęcia, ale czy potrafimy ją wcielić w codzienne sytuacje?

Zetknięcie tolerancji z codziennością   nie przerosło uczniów Gimnazjum Gminy Stargard, którzy wzięli udział w zabawie karnawałowej zorganizowanej  dla osób niepełnosprawnych w świetlicy w Grzędzicach. Spotkanie z nowo poznanymi rówieśnikami wniosło w życie wolontariuszy wzruszające  doświadczenia.

  Uczniowie klas trzecich wprowadzili pojecie tolerancji w swoje młodzieńcze życie-wspólne rozmowy z uczestnikami zabawy, udział w konkursach oraz taneczne harce  wywołały  u wszystkich bardzo wielkie emocje.

Zabawę dla swoich podopiecznych, zgromadzonych w Stowarzyszeniu Integracji Środowiskowej i uczniów Gimnazjum Integracyjnego w Stargardzie, zorganizowała pani Jolanta Famulska, prezes Stowarzyszenia. Jakże miłe było nasze zaskoczenie, gdy dowiedzieliśmy się od naszych opiekunek pań: M Andrałojć i W.Wiśniewskiej, iż  vice prezesem jest nasza  była uczennica, pani Joanna Kuzio. Z  wielkim podziwem patrzyliśmy na naszą koleżankę, która ,pełna uroku i odpowiedzialności, poruszała się między uczestnikami imprezy, organizując im mnóstwo ciekawych zadań. Wolontariat to okno otwarte na wszystkich ludzi, którzy potrzebują naszego wsparcia. Uczestniczyliśmy już w spotkaniach z dziećmi z Domu Dziecka, pomagamy w zbieraniu nakrętek i makulatury na zacne cele. Jesteśmy otwarci i  gotowi do dalszych działań- szkolni wolontariusze.

   

-------------------------------------------------

WALENTYNKI W KLASIE IA!!!

 

                 UCZNIOWIE KLASY IA WRAZ Z WYCHOWAWCZYNIĄ P. JUSTYNĄ JANKIEWICZ  OBCHODZILI DZIEŃ WALENTYNKOWY W INNY SPOSÓB. JAKI? DZIEŃ WALENTYNKOWY, TO NIE TYLKO DZIEŃ ZAKOCHANYCH, ALE TAKŻE DZIEŃ DLA WSZYSTKICH LUDZI, KTÓRZY CHCĄ OKAZAĆ SWE POZYTYWNE UCZUCIA INNYM.  UCZNIOWIE ZEBRALI SIĘ PRZY  SŁODKO ZASTAWIONYM STOLE, BY ŻYCZYĆ SOBIE POMYSLNOŚCI, SUKCESÓW W SZKOLE, PRZYJAŹNI I SZCZĘŚCIA.  OBY INNE KLASY ZACZERPNĘŁY TEN POMYSŁ NA SPĘDZENIE WALENTYNEK W KLASIE. 

           

==========================

Szczecin znany i nieznany

 Szczecin zachwycił  nas, uczniów klasy 3b już nie pierwszy raz, ale miejsca, które odwiedziliśmy zostaną w naszej pamięci na długo.

Wrześniowy poranek pełen słońca powitała młodzież klasy 3b wraz z opiekunkami M. Andrałojć i W. Wiśniewską na dworcu kolejowym w Stargardzie.

                                                                          

Postanowiliśmy zwiedzić szczecińskie podziemne trasy turystyczne-okres II wojny światowej.

                                                           

 

Dowiedzieliśmy się mieszkańcach Szczecina, którzy niejednokrotnie korzystali ze schronu, tuż obok Dworca Kolejowego w Szczecinie.

 Następnie pierwsza przejażdżka tramwajem wzbudziła w nas wiele emocji i śmiechu. Dziwne, iż niektórzy mając naście lat po raz pierwszy jechali tym środkiem lokomocji.

Postanowiliśmy przyjrzeć się innym środkom transportu w Muzeum komunikacji.

                                                      

 Byliśmy zafascynowani motorami, autobusami z PRL-u oraz oryginalnymi tramwajami. Niejednokrotnie przymierzaliśmy się do przejażdżki. 

                       

Podsumowaniem eskapady była wizyta w kinie na filmie „Sierpniowe niebo. 63 chwały”, który był dopełnieniem naszego tematu wycieczki –II wojna światowa.

                                                                                     

 

                                                                              

Pełni  pozytywni wrażeń wróciliśmy do Stargardu. Nasza klasa spełniła oczekiwania wychowawczyni, która pochwaliła nas za naszą dociekliwość w odkrywaniu nieznanych miejsc Szczecina.

Kronikarz kl.3b

 

 Imprezy szkolne i pozaszkolne w roku szkolmym 2010/2011

            

Wokół murów stargardzkich – poznajemy klejnot Pomorza Zachodniego - to główny cel wycieczki uczniów klasy Id. Swoje wojaże uczniowie wraz z ich wychowawczynią panią W.Wiśniewską rozpoczęli od obejrzenia spektaklu Dziady wg A.Mickiewicza w Stargardzkim Centrum Kultury.  Pełni werwy udali się do Muzeum Regionalnego w Stargardzie na spotkanie z przewodnikiem panem Piotrem Tarnawskim, który  opowiadał o średniowiecznym Stargardzie, pokazując przepiękne zabytki naszego miasta.

Zachwyt i zdumienie budziły legendy, które bardzo często były uzupełniane przez naszych uczniów. Młodzież klasy Id bez większego trudu zdobyła basztę Morze Czerwone, podziwiała piękną panoramę miasta i swoją historyczną wędrówkę zakończyła w gmachu muzeum, podziwiając zgromadzone eksponaty i ciekawe wystawy.

 

Emocje związane z pierwszą klasową wycieczką wywołały burzliwą dyskusję przeprowadzoną w eleganckiej pizzerii. Uczniowie stanęli na wysokości zadania, ich rycerskie, iście średniowieczne, maniery pokazały ,iż jest to „klasa z klasą”, która przygotowała przepiękne podziękowanie dla pana przewodnika.

                                                 Koło Miłośników Literatury i Kultury „Na 10-tkę

 

 


Historia kurczaka wielkanocnego

Podczas zajęć artystycznych uczniowie z wielkim zapałem przygotowywali elementy dekoracji na spotkanie Idziemy tu z palmą wielkanocną. Kurczęta przez nich przygotowane będą się przepięknie wyróżniały wśród wielkanocnych bab, palm i stroików przygotowanych przez poszczególne klasy. Już dzisiaj zapraszamy do galerii.

      

                   

Koło Miłośników Literatury i Kultury „Na 10-tkę”

 


 

  8 Marca

Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!
Taki dzień raz się w roku zdarza,
gdy 8 Marca z gwarem wiosny
wytryśnie z kartek kalendarza.

Tak, to wspaniałe, wielkie Święto,
więc śpieszą chłopcy i panowie
z bukietem życzeń w barwach kwiatów -
Uśmiechnąć się do Wszystkich Kobiet.

Chłopcy z klasy Id postanowili, oprócz wręczenia pierwszych wiosennych tulipanów, poczęstować swoje koleżanki wyśmienitym tortem z bitą śmietaną, na którym umieszczono specjalną dedykację dla dziewcząt z klasy.

 

    

Koło Miłośników Literatury i Kultury „Na 10-tkę”

 


 

 

 

LEKCJA OTWARTA CHEMII

 

 Dnia 11 lutego 2011 roku mgr Sylwia Ogorzałek przeprowadziła otwartą lekcję chemii w klasie I c  na temat: Powtórzenie wiadomości z działu Substancje chemiczne i ich przemiany. Metoda prowadzenia zajęć -  praca w grupach i eksperyment  uczniów.

 

 

Na lekcję zaproszono dyrekcję szkoły, radę rodziców, opiekuna stażu oraz grono pedagogiczne. Scenariusz i karty pracy dla uczniów  przygotowane były w taki sposób, aby lekcja prowadzona była wyłącznie metodą praktyczną i zawierała obowiązkowe doświadczenia zawarte w nowej podstawie programowej. 

                                                                                                      

Głównym celem lekcji było pobudzenie uczniów do aktywności, kreatywności i pracy zespołowej, co uczy i przygotowuje do obowiązkowego projektu gimnazjalnego. Uczniowie wykonywali doświadczenia, a następnie uzupełniali karty pracy.

 

Lekcja przebiegła w miłej atmosferze, a uczniowie wykazali się dużą aktywnością i zaangażowaniem.                                                                        mgr Sylwia Ogorzałek- nauczyciel chemii

 

 


Góra grosza

Panie Monika Winterfeld i Kamila Czuryło, nauczycielki jezyka niemieckiego, zachęciły naszą szkolną młodzież do uczestniczenia w Ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”.

          

Uczniowie najpierw z wielkim zaangażowaniem zbierali pieniążki w klasach, potem z wszystkich monet usypali szkolną ,,górę grosza".

  

 

Przeliczone grosze zostały przekazane Towarzystwu Nasz Dom, organizatorowi już XI edycji tejże akcji.

Inicjatorki akcji serdecznie dziękują wszystkim uczniom zaangażowanym w niesienie pomocy na rzecz Domów dla Dzieci i zawodowych rodzin zastępczych.

   Za udział w akcji w akcji nasze gimnazjum otrzymało dyplom z serdecznymi podziękowaniami.

 


 

Spotkanie poetyckie Zdziebełko ciepełka

Ździebełko ciepełka
Diamencik ze szkiełka
Czułości kropelka na listku
Ciepełka ździebełko
Tkliwości światełko
W twych oczach wystarczy za wszystko

Nietrudno było przekonać uczniów, aby wzięli udział w kolejnej edycji spotkania poetyckiego, przygotowanego przez  Koło Miłośników Literatury i Kultury „Na 10-tkę”.

 Recytatorzy- amatorzy przygotowali się do prezentacji utworów z należyta elegancją i pasją.

Przy  dźwiękach magicznej, świątecznej muzyki w blasku świec , recytowane utwory płynęły w wytworny sposób jak „diamenciki ze szkiełka”.

                        

Prowadzący chłopcy S.Kokolus i M Wudarski, nowi uczniowie klasy Ic, zapraszali kolejnych wykonawców.

Oprócz utworów znanych poetów,  swoje  wiersze zaprezentowała H. Śliwinska i uczeń klasy IIIc F.Czuryło, niejednokrotny zwycięzca międzyszkolnych konkursów recytatorskich.

    

Przepiękne wykonanie doceniła pani vice dyrektor M .Tomczak, gratulując wszystkim zaangażowanym stworzenia iście świątecznego nastroju. Do gratulacji przyłączyła się pani M.Andrałojć, nauczycielka j.polskiego. Wręczyła ona uczestnikom i organizatorom spotkania: W.Wiśniewskiej i M.Winterfeld, przesłanie świąteczne.

Zadowoleni, młodzi ludzie długo dyskutowali po występach o swoich emocjach, odczuciach. Już myślą o kolejnym udziale w wiosennym spotkaniu z poezją „A w maju pachną bzy”.

                         

 

    Koło Miłośników Literatury i Kultury „Na 10-tkę”

 


 

 Kartki bożonarodzeniowe

 

Wystawa kartek bożonarodzeniowych przygotowana przez zespół nauczycieli języków angielskiego
i niemieckiego.

 

            

 

 



   Imprezy szkolne i pozaszkolne w roku szkolmym 2009/2010

 

                               Dzień Matki        

               

 

 Dzień 27 maja postanowiliśmy  wspólnie niebanalnie uczcić, stał się on  Dniem naszych Mam. Zadbaliśmy chyba o każdy szczegół: poczęstunek, dekoracje, kwiaty... Wszyscy, a szczególnie nasza p. Wychowawczyni, bardzo się baliśmy .

- Czy się uda? Z Każdego kąta było słychać to pytanie. Zwłaszcza, że mieliśmy mało czasu na opracowanie scenek kabaretowych i tematycznych wierszy. Nie ukrywam, że byliśmy doskonale przygotowani do prób, więc optymizm uciekł
w kąt, a nad nami zawisły czarne chmury

 Większość z nas praktycznie była pewna, że ktoś się pomyli...
W końcu nadszedł ten dzień. O czternastej przyszły nasze Mamy i wtedy się zaczęło - bicie serc, pąsy na twarzy, poczuliśmy się jak małe dzieci na scenie
z wierszykiem na ustach: Mamo, mamo co Ci dam….
Ku „ rozczarowaniu” naszej Wychowawczyni - wszyscy wypadli świetnie.   

Na początku -  przy poważnych  wierszach i nastrojowej muzyce - było wzruszenie i łzy. Następnie, pomimo małych usterek, rozbawienie przy scenkach kabaretowych. Kiedy najtrudniejsza część była za nami,
mogliśmy - każdy swojej mamie – wręczyć kwiaty.

 A już za chwilę na przystrojonym , pachnącym konwaliami i bzem stole pojawił się pyszny tort przy którym oglądaliśmy klasowe zdjęcia z trzech lat spędzonych w gimnazjum.

 Uwierzcie mi! Jak my się zmieniliśmy! Ogólnie towarzyszyło nam wiele emocji
i uczuć, ale i tak można orzec, iż wszystko odbyło się idealnie.
Naprawdę - niezapomniane chwile.

Karolina Rokita - kronikarz klasowy III c


WYCINANKI WIELKANOCNE

FIRANKA to nazwa pierwszej polskiej wycinanki ludowej wieszanej w oknach chaty chłopskiej w pierwszej połowie XIX w. na Kujawach i Kurpiach. Była ona wykonana z długiego błyszczącego (glancowanego) papieru. Dopiero pod koniec XIX w. wycinanki wieszano na ścianach między świętymi obrazkami (tasiomki) i na belkach stropowych („gwiazdy”, „kodry”, „lilije”, „rózgi”). Najbardziej ozdobne (wielokolorowe) były wycinanki łowickie. O tych i innych zwyczajach wielkanocnych młodzież  klas drugich zapoznała się na lekcjach plastyki w ramach „Wiedzy o sztuce ludowej”. W ramach powtórzenia i utrwalenia zdobytej wiedzy uczniowie na kolejnej lekcji wykonali własnoręcznie jedno lub wieloosiowe wycinanki łowickie, kurpiowskie lub opoczyńskie. Najpiękniejsze wycinanki zostały zaprezentowane podczas apelu szkolnego i na korytarzu przy pokoju nauczycielskim. Cykl lekcji „O sztuce ludowej” przeprowadził nauczyciel plastyki Sławomir Nowicki.

 

 


 

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY -  22 MARCA

 W naszej szkole odbyła się debata ekologiczna pod hasłem „ Jak oszczędzać wodę” . Uczniowie wraz z panią Sylwią Ogorzałek wypracowali szereg metod i sposobów na oszczędzanie wody w naszych gospodarstwach domowych.

 

 

 Gdy myjesz zęby używaj kubka, a nie myj pod bieżącą  wodą - to prosty sposób, a daje ogromne oszczędności wody.

  Myj naczynia w misce lub zmywarce.

 Bierz prysznic zamiast kąpać się w wannie.

 To podstawowe działania, które każdy z nas może stosować na co dzień, aby zaoszczędzić  malejące zasoby wody pitnej na Ziemi.

 Pamiętaj o tym człowieku młody ,  przyczyniaj się do oszczędzania wody!

 

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie  www.klubgaja.pl


WYSTAWA PŁASKORZEŹBY – RELIEFÓW

W dniu 24 listopada 2009r. odbyła się wystawa prac rzeźbiarskich – reliefów wykonanych przez uczniów klas drugich w ramach lekcji plastyki. Zadaniem uczniów było wykonać płaskorzeźby z płytek regipsowych. Pierwszą czynnością, którą musieli wykonać było zaprojektowanie reliefu (wymyśleć dowolny motyw plastyczny).
Po rozrysowaniu wzoru graficznego na płytce uczniowie przystąpili do rzeźbienia. Przy pomocy dłutek rzeźbiarskich
i rylców wykonywali płaskorzeźby odejmując materiał gipsowy z tła i pozostawiając element (motyw przewodni) na pierwszym planie wypukły. Nauczyciel plastyki Sławomir Nowicki zwracał uczniom uwagę na różnorodność rytów: delikatnych lub głębokich o wyraźnym rysunku. Gotowe wyroby pomalowano farbami plakatowymi według uznania i pomysłowości samych uczniów. Zajęcia praktyczne z rzeźby były uzupełnieniem
i utrwaleniem poznanych wcześniej wiadomości z historii sztuki – starożytnego Egiptu. Wystawione prace wzbudziły także duże zainteresowanie wśród rodziców przybyłych właśnie w tym dniu na zebrania z rodzicami.


         

                                                                 

 


Ciekawa lekcja chemii w naszej szkole

 

 Dnia 15 grudnia Klasa 2A  wykonywała na lekcji chemii  modele cząsteczek  kwasów w ramach Nauki przez zabawę. Lekcja prowadzona była wyłącznie metodą praktyczną.

 Uczniowie pracowali w grupach 2- osobowych, a zadaniem każdej grupy było wykonanie modeli kulkowych cząsteczek dwóch wybranych kwasów beztlenowych i  dwóch tlenowych. Uczniowie bardzo chętnie  i aktywnie pracowali całą lekcje, a na zakończenie zaprezentowali modele wykonanych kwasów.

 

 



         MIKOŁAJKI W DOMU DZIECKA

 

14 grudnia klasa 1D z wychowawcą  panią Sylwią Ogorzałek odwiedziła dzieci z Domu Dziecka nr 2 w Stargardzie . Uczeń Marcin Parylak wcielił się w rolę św. Mikołaja, który rozdawał słodycze dzieciom w zamian za wierszyk lub piosenkę. 

 

 Dzieci  z domu dziecka bardzo się ucieszyły na widok Mikołaja i gości, co było widać po ich uśmiechniętych i szczęśliwych twarzach .

 

W radosnej  i  przyjaznej atmosferze przebiegała wspólna zabawa. Uczniowie naszego gimnazjum tego dnia doświadczyli co znaczy być św. Mikołajem.





 




 

Dnia 7 grudnia 2009 przy współpracy Samorządu Uczniowskiego i Katedry w-f, odbyły się, tradycyjne już w Gimnazjum Gminy Stargard Szczeciński, Mikołajki na sportowo. Młodzież miała okazję porozmawiać ze Świętym Mikołajem oraz liczyć na garść słodyczy ze strony niespodziewanego gościa. Zostało zorganizowanych wiele konkurencji, zarówno sportowych, jak i tych pobudzających logiczne myślenie.

 




Na poziomie wszystkich klas zostali wyłonieni zwycięzcy. Tych najlepszych odznaczyła Pani Dyrektor, Teresa Marud, wręczając słodkie upominki. Młodzież w świetnej atmosferze spędziła czas poświęcony zabawie, bacznie przyglądała się Śnieżynkom i pomocnikom Mikołaja oraz słuchała pięknych wokalnych występów swoich uzdolnionych koleżanek. Impreza ta wprowadziła uczniów gimnazjum w świąteczne nastroje i sprawiła, że na ich twarzach gościł niczym niezmącony uśmiech.

 





                                KIERMASZ  MIKOŁAJKOWY pod hasłem „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ

 

                                         ŚW. MIKOŁAJEM”

 

Dnia 7 grudnia 2009 roku w naszej szkole odbył się kiermasz mikołajkowy, w czasie którego można było kupić ciasta i słodycze przygotowane przez rodziców  i wychowawcę uczniów klasy 1d. Zebraliśmy 100zł, które zostaną przeznaczone na zakup słodyczy dla dzieci ze Stargardzkiego Domu Dziecka oraz dla potrzebujących uczniów naszej szkoły z okazji zbliżających się świąt.

 

Organizator : mgr Sylwia Ogorzałek





SZKOLNA ZBIÓRKA KARMY DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA W KICZAROWIE
W ROKU SZKOLNYM 2009/2010

 

W DNIACH OD 16 DO 30 LISTOPADA 2009 ROKU ZOSTAŁA PRZEPROWADZONA  SZKOLNA ZBIÓRKA KARMY dla zwierząt ze schroniska. Do akcji włączyły się  dwie klasy :

Klasa 3b przyniosła 26 kilogramów.

Klasa 1d przyniosła 16 kilogramów.

Zwycięska klasa otrzymała nagrodę w postaci dnia bez pytania oraz zestaw słodyczy.

Zgromadzona karma została przewieziona do schroniska w Kiczarowie.

 

Organizator : mgr Sylwia Ogoprzałek




PROGRAM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ : RYBY MAJĄ GŁOS

 

Dnia  27 listopada 2009 roku  w ramach programu Ryby mają głos  w naszej szkole  zostały przeprowadzone lekcje tematyczne o zagrożonych gatunkach ryb oraz odbyła się projekcja animacji na ten temat. Ponadto w klasach przeprowadzono pogadanki na temat ograniczonej konsumpcji zagrożonych gatunków ryb w związku ze Światowym Dniem bez Zakupów obchodzonym 28 listopada. Uczniowie  Gimnazjum Gminy Stargard  oglądali gazetkę  tematyczną zawierającą materiały edukacyjne przygotowane przez Klub Gaja.

                           

                                                                            Organizator: mgr  Sylwia Ogorzałek





„Wiedza kluczem do świata” – tydzień działań profilaktycznych w Gimnazjum Gminy Stargard Szczeciński

 

Na przełomie listopada i grudnia 2009 roku w Gimnazjum Gminy Stargard Szczeciński zaprojektowano cykl działań, objętych hasłem „Wiedza kluczem do świata”. Jego organizatorkami były Monika Marud – Wójcikowska i Wioletta Niewiadomska. Głównym zadaniem tego tygodnia, było uświadomienie społeczności uczniowskiej roli wiedzy w ludzkim życiu, a także wartości jakie płyną z systematycznej nauki. Kroki organizatorek podążały dwiema ścieżkami:

·         Debata uczniowska, zatytułowana „Sąd nad wiedzą”. Do debaty zaproszono gospodarzy klas.



Pod nadzorem opiekunek młodzież sformułowała definicje pojęć tak ważnych w opisanym tygodniu: wiedza, klucz, świat. Następnie uczniowie rozważyli plusy i minusy posiadania wiedzy.



Wspólnie z nauczycielkami poszukiwano życiowych sytuacji, w jakich wiedza jest człowiekowi potrzebna i ułatwia podejmowanie decyzji, czy radzenie sobie w trudnych okolicznościach.



Wskazano także minusy wiedzy i podkreślono problemy człowieka nie odstępującego od książek.

Ponieważ debata składała się z części dyskusyjnej i warsztatowej, młodzież najpierw mądrze zabierała głos a propos wiedzy, a następnie, podzielona na dwie grupy, stworzyła modele zachowań „Za wiedzą” oraz „Przeciw wiedzy”.




Uczniowie za pomocą cech opisali także człowieka posiadającego wiedzę, oraz tego, który jest w nią ubogi. Wniosek z debaty był mimo to, jednogłośny. Uczniowie zgodnie podkreślili, iż wiedza jest kluczem do świata, ponieważ otwiera przed człowiekiem nowe horyzonty i podsuwa mu mnóstwo nowych możliwości. Ta mądra i dojrzała postawa uczniowska zachęca nas, pedagogów, do dalszego podążania wyznaczonymi ścieżkami. Jesteśmy bowiem świadomi, że przynoszą one zamierzone cele.

·         Konkurs polonistyczny. Klasy pierwsze miały za zadanie napisanie listu, w którym przekonałyby osobę mającą problemy w nauce, aby zmieniła swoją postawę. Klasy drugie i trzecie natomiast koncentrowały się na napisaniu rozprawki na temat „Czy uważasz, że wiedza jest kluczem do świata”. Uczniowie mieli odwołać się do znanych im tekstów literackich, jak również przywołać swoje własne przemyślenia, dotyczące współczesnego świata. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów. Młodzież prosiła o wskazówki i mądrze formułowała celne wnioski. Ponownie została potwierdzona teza, iż „Wiedza jest kluczem do świata”.

 

Po wcześniejszej naradzie, komisja wyłoniła następujących zwycięzców:

Klasy pierwsze:

* I miejsce – Marcin Borys, kl. 1e

* II miejsce – Dawid Kania, kl. 1e

* III miejsce – Piotr Krzewiński, kl. 1b
 



 

Klasy drugie i trzecie:

      * I miejsce – Kamila Jarosińska, kl. 3a

      * II miejsce – Sylwia Michalik, kl. 3a

      * III miejsce -  Karolina Wudarska, kl. 3a

 

 

 

 

 

 




Dyskoteka andrzejkowa

Dnia 26 listopada 2009 roku w Gimnazjum Gminy Stargard Szczeciński odbyła się Dyskoteka andrzejkowa. Organizatorami byli: Samorząd Uczniowski, pod kierunkiem opieknek Wioletty Niewiadomskiej i Moniki Marud – Wójcikowskiej oraz Barbara Rynkiewicz i Magdalena Lewandowska.

Uczniowie wykazali się dużą kulturą – bawili się znakomicie, pamiętając o zasadach dobrego wychowania. Czas poświęcony wesołej zabawie dostarczył naszej młodzieży dużo uśmiechu i poprawił smutne niekiedy, „jesienne” humory. Na twarzach uczniów malowała się radość. Uczniowie, przesyłali swoim nauczycielom pozdrowienia, niejednokrotnie prosili też pedagogów do tańca. Dyskoteka andrzejkowa w Gimnazjum Gminy była świetną okazją, umożliwiającą pielęgnację i poprawę relacji zarówno pomiędzy uczniami, jak i dającą szansę na to, aby nauczyciele poznali swoich wychowanków od innej -  nieznanej z zajęć lekcyjnych - strony.

 

Monika Marud – Wójcikowska

Wioletta Niewiadomska

Barbara Rynkiewicz

Magdalena Lewandowska





 

19 listopada 2009 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Rzucania Palenia.
Z tej okazji zaprojektowano szereg działań, mających na celu propagowanie zdrowego trybu życia. W związku z tym, PCK i Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekunek – Wioletty Niewiadomskiej i Moniki Marud – Wójcikowskiej, zorganizowały wiele akcji, nawołujących do tego, by młodzież nie sięgała po papierosy, a ta, która już miała pierwsze nikotynowe doświadczenia, porzuciła złe nawyki. Uczniowie Gimnazjum Gminy Stargard Szczeciński zostali zapoznani z konsekwencjami palenia papierosów, oraz o zgubnym skutku uzależnień.  Do wymienionych działań z zakresu pozytywnego kształtowania postaw uczniowskich należały:

- Gazetki oraz plakaty, które ozdabiały szkolne korytarze, jak również wyraźnie sugerowały, iż palenie tytoniu nie jest dobrą życiową decyzją.

                                    



                                   

- Roznoszenie ulotek przez  przedstawicielki Samorządu. Podczas długiej przerwy młodzież
z zaciekawieniem zapoznawała się z rozmaitymi treściami, opisanymi w broszurach informacyjnych. Zawierały one informacje o zdrowym stylu życia, który absolutnie wyklucza uzależnienie od nikotyny.

                                  

 

- Prezentacja multimedialna, mająca na celu unaocznienie zgubnych skutków palenia papierosów.  Przedstawione zostały sugestywne filmy, ukazujące zmiany zachodzące w płucach palacza. Co więcej, zapoznano uczniów ze składem papierosa i wszelkimi szkodliwymi substancjami, jakie budują jego strukturę. Wskazano także, jakie sumy pieniężne można zaoszczędzić, rezygnując z nikotyny. Wszystkie te przykłady miały za zadanie podkreślić wartość życia bez papierosa. Uczniowie z dużym zainteresowaniem obserwowali prezentację, zabierali głos i prosili o wyjaśnienie pewnych kwestii. W prezentacji uczestniczyła młodzież z klas: 1b, 2b, 3b, 3a i 2f.
 

                           


 

                            


 

Obserwując całokształt działań zorganizowanych w Gimnazjum Gminy Stargard Szczeciński z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia i wpływu, jaki wywarły one na młodzież – a przede wszystkim na refleksję uczniów i zastanowienie się nad pewnymi kwestiami – można stwierdzić, że przedsięwzięcia szkolne w tymże kierunku były naszym kolejnym sukcesem.

 

 

Monika Marud – Wójcikowska

Wioletta Niewiadomska

 






Debata została zorganizowana i zwołana dnia 18.09.2009 roku przy udziale Samorządu Uczniowskiego
i Trójek klasowych.

 


Jej motywem przewodnim były Mocne i słabe strony szkoły. Całość przeprowadzona została w formie dyskusyjno – warsztatowej.
 


W czasie debaty młodzież bardzo chętnie zabierała głos i uczestniczyła w dyskusji, wymieniając - jej zdaniem - mocne i słabe strony szkoły. Ponadto, uczniowie w formie plakatów sporządzili „wzór” właściwego wyglądu ucznia.


 

 

Monika Marud – Wójcikowska

Wioletta Niewiadomska

 






 


Aktualności

Kontakt

  • Gimnazjum Gminy Stargard
    ul Ceglana 11, 73-110 Stargard
  • tel./fax (91)573 67 66


Galeria zdjęć