Bo wolno czytać wszystkim!

1 października rozpoczął się Miesiąc Bibliotek Szkolnych ustanowiony przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Tradycja tego święta ma już 17 lat!

Hasłem bibliotecznego święta jest "Learn to Decode Your World" co oznacza

"Ucz się, aby rozszyfrować swój świat".

Jak wiemy do poznania świata, tego rzeczywistego i fantastycznego, są książki. Jak twierdził Józef Gardecki "Czytanie to nasze dalsze, nieskończone klasy, to nasz uniwersytet, to okno na świat szeroki".

W związku z obchodami Miesiąca Bibliotek Szkolnych bibliotekarze Gimnazjum Gminy Stargard zapraszają do wzięcia udziału w szeregu konkursów, które przeprowadzimy w październiku 2016 roku.

O konkursach będziemy informować na bieżąco, śledźcie więc uważnie naszą stronę internetową !!!!!!!!!!

UWAGA !!!!!!!!!!!!

7.10.2016

Ogłaszamy konkurs na napisanie i zilustrowanie techniką dowolną (w wymiarze 3D) bajki dla dzieci. Praca ma mieć formę kilkustronicowej książki. Możecie ją przygotować w grupach 2-3 osobowych. Szczegółowe informacje zdobędziecie w bibliotece szkolnej.

Termin składania prac: 17.10.2016.

14.11.2016

Ogłaszamy drugą część konkursu na ilustrację książki w 3D. Tym razem proponujemy gatunek horror. Liczymy na zdecydowanie większe zainteresowanie. Przygotujcie swoje prace do 12.12.2016.

Czekamy – nauczycielki biblioteki !!!!!

16.12.2016

Rozpoczyna się trzecia część konkursu. Proponujemy ilustrowanie techniką 3D – Opowieści wigilijnej Charlesa Dickensa. Czekamy na Wasze prace do 30.01.2017.

22.12.2016

UWAGA

Odbyło się rozstrzygnięcie drugiego etapu konkursu i wręczenie nagród. Prace oceniali uczniowie oraz nauczyciele.

Uczniowie przyznali nagrody:

I miejsce – Karolina Ząbek (praca numer 15)  i Natalia Piskło (praca numer 14)

II miejsce – Laura Kaczmarek (praca numer 6)

Nauczyciele ocenili następująco:

I miejsce – Agata Fijołek (praca numer 1) i Laura Kaczmarek (praca numer 6)

II miejsce – Klaudia Andrzejewska  (praca numer 7)