Historia Sekretariat szkoły Organizacja pracy szkoły rok szkolny 2018/2019 podręczniki 2018/2019 Pedagog Rada Rodziców Baza Szkoły Dzwonki Dokumenty Regulamin korzystania z podręczników szkolnych

GIMNAZJUM GMINY STARGARD

w Stargardzie

73-110 Stargard ul Ceglana 11

tel./ fax ( 91 ) 573 67 66  e-mail: gimnazjumgm@wp.pl

​Dyrektorem szkoły jest pani Teresa Marud, która wraz z wice-dyrektorem panią Małgorzatą Tomczak sprawuje pieczę nad szkołą.

Obraz szkoły

Gimnazjum  Gminy Stargard to szkoła efektywna, dostosowująca się do indywidualnych potrzeb uczniów
i nauczycieli, reagująca na zmiany w społeczności lokalnej. Działalność szkoły ogniskuje się wokół procesów nauczania  i uczenia się.

W naszej szkole panuje klimat bezpieczeństwa i porządku, który zachęca wszystkie podmioty do współpracy. W placówce pracują osoby, które znakomicie zarządzają jakością, charakteryzującą się następującymi cechami:

- wizja – klarownie określone kierunki, w jakim zmierza placówka,

- kreatywność – twórcze podejście do poszukiwania rozwiązań problemów,

- wrażliwość – kierowanie jakością z uwzględnieniem prawidłowych stosunków interpersonalnych,

- delegowanie uprawnień – wyzwalanie potencjału ludzkiego do współpracy w zarządzaniu,

- kierowanie zmianą – postrzeganie zmiany jako nieustannej dynamiki społecznej.

Gimnazjum Gminy Stargard to szkoła inna niż wszystkie, która powołana została Uchwałą Rady Gminy w 2001 roku. Do placówki dowożeni są uczniowie z 36 miejscowości. W Gimnazjum pamięta się o wykorzystaniu potencjału właściwej komunikacji społecznej, wszyscy nastawieni są na wysoką jakość działań edukacyjnych, pamiętamy o przygotowaniu młodzieży do twórczego rozwiązywania problemów
i wdrażania do permanentnego uczenia się, zwiększamy rolę rodziców w działaniach edukacyjnych.

Szkoła dba o wszystkie obszary rozwojowe:

- Rozwój jakościowy. Placówce zależy na ponad standardowych wynikach większości uczniów w wybranych dziedzinach, potwierdzonych na egzaminie gimnazjalnym, konkursach i olimpiadach regionalnych i krajowych.

- Rozwój organizacyjny. Wszechstronność, harmonia i profesjonalizm. W sprawność organizacyjną wpisuje się proces doskonalenia kadry (kompetencje edukacyjne, zakresy wychowawcze i opiekuńcze).

- Rozwój programowy. Szkoła poszerza zdolność w zakresie edukacji. Oferta programowa stale jest poszerzana o kolejne segmenty, koła zainteresowań, kształcenie artystyczne, sportowe i naukowe. Kadra podejmuje trud wypełniania tzw. czasu wolnego młodzieży urządzając debaty, happeningi, konkursy, spotkania i konsultacje, które służą zdobywaniu nowych umiejętności i wykorzystaniu wiedzy w praktyce. Szkoła emanuje na „Małe Ojczyzny” dynamiką, energią a przede wszystkim różnorodnością. Możliwe to jest przy współpracy i udziale rodziców a także sprzymierzeńców instytucjonalnych, którzy są przyjaciółmi placówki.

- Rozwój infrastruktury. Problemy materialne rozwiązuje się najtrudniej. Jednak w ramach możliwości przeprowadzane są remonty oraz doposażona jest baza dydaktyczna szkoły. Gimnazjum dysponuje pełnowymiarową salą gimnastyczną, siłownią oraz kompleksem boisk, bieżniami ze znakomitym sprzętem sportowym. Ponadto w szkole dostępna dla uczniów jest biblioteka multimedialna ze stałym dostępem do Internetu oraz pracownie komputerowe. Działa również świetlica, czytelnia i stołówka szkolna. Uczniowie kształtują swoją osobowość i zainteresowania, w różnorodnych kołach zainteresowań.